comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş eski yöneticisi Metin Albayrak'tan Galatasaray mesajı: 'Sırada Malatya maçları var!'

13 Mart 2020, Cuma 19:50
Beşiktaş eski yöneticisi Metin Albayrak'tan Galatasaray mesajı: 'Sırada Malatya maçları var!'

Beşiktaş eski yöneticisi Metin Albayrak, siyah beyazlı kulübün 1986-87 sezonuyla ilgili yaptığı açıklamanın ardından instagram hesabından bir paylaşımda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş kulübünün teknik direktör Mesut Bakkal'ın kitabında yaptığı açıklamalar sonrasında 1986-1987 sezonu şampiyonluğunun Galatasaray'dan alınmasını talebi üzerine, siyah beyazlıların eski yöneticisi Metin Albayrak'tan da konuyla ilgili bir açıklama geldi. 

Beşiktaş eski yöneticisi Metin Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gerçekler bir bir ortaya çıkıyor. Tüm Beşiktaş camiası ve taraftarı olarak hakkımızı istiyoruz. Adalet er geç tecelli edecektir. Bu arada Malatya maçında olanları da unutmadık. Sıra o döneme de gelecek." fiadelerini kullandı. 

 

Beşiktaş'tan Mesut Bakkal ve 1986-87 sezonu açıklaması


"TFF'ye tescilli Teknik Direktör Mesut Bakkal, yazmış olduğu ‘Mesut Bir Adamın Hikayesi' isimli kitapta, 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş müsabakasında kendisinin ve Denizlispor oyuncularının tamamının açıkça teşvik primi aldığını ve ayrıca söz konusu müsabakada oynayan Denizlisporlu oyuncuların tamamının doping içeren madde kullandığını itiraf etmiştir.

TFF Futbol Disiplin Talimatı'nın 56. maddesinde belirtildiği üzere, bir müsabakanın sonucunu veya sürecini hukuka ve spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek yasaktır. Teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır. Ayrıca performans artırıcı ilaç almak suretiyle doping kuralı da açıkça ihlal edilmiştir.

Söz konusu açıklamalar utanç verici olmakla birlikte, hukuken soruşturma ve kovuşturma imkanının halen bulunması nedeniyle TFF'nin ilgili kurullarını göreve davet ediyoruz."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)