comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş divanında gergin anlar! Ahmet Nur Çebi

30 Kasım 2019, Cumartesi 13:25
Beşiktaş divanında gergin anlar! Ahmet Nur Çebi

Beşiktaş'ta divan kurulu toplantısında gergin anlar yaşandı.

FutbolArena - Beşiktaş Divan Kurulu toplantısında üyelerden Haluk Karakurt'un yaptığı konuşma sonrasında üyeler arasında gerginlik çıktı. Kürsüye çıkan Başkan Ahmet Nur Çebi, üyelere seslenerek sakinlik çağrısında bulundu.

DİVAN BAŞKANI'NA YÖNELİK AÇIKLAMALARA TEPKİ
Beşiktaş'ın 2019 yılı 3. Olağan Divan Kurulu toplantısında söz alarak kürsüye gelen Haluk Karakurt'un Divan Başkanı hakkında yaptığı açıklamalar salonda tepki gördü. Divan kurullarını konuşmasında istifaya davet eden ve Divan Başkanı hakkında iddialarda bulunan Karakurt'a konuşması sırasında salonda bulunan üyeler protesto etti.

AHMET NUR ÇEBİ: "SİZ TARAF OLMAYIN"

Karakurt kürsüden indikten sonra tepkilerin dinmemesi sonrası Başkan Ahmet Nur Çebi, mikrofona gelerek, "Rica ediyorum. Biraz sakinleşelim. Bu divan başka boyuta geçiyor. Gereken cevaplar verilir. Siz taraf olmayın. Divan başkanın gücü yeter bunlara. Bir yanlışlık yapılmışsa, cevap verilecektir. Biz konuşma ve cevap verme hakkına tecavüz etmeyelim. Kendimi kötü hissetmeye başladım" dedi.

"SON 10 YILIN DENETLENMESİNİ İSTEDİK"

"Sayın Serdal Adalı, benim de içinde bulunduğum sürecin denetlenmesini istemişti. Ben de bunun için çalışma başlattım. Geldiğimiz gün, denetleme kuruluna yazılı olarak başvurduk ve son 10 yılın denetlenmesini istedik. Bunun için kendilerine bütçe de verebileceğimizi söyledik. Hazırlanan raporları sizlere de anlatacağız." 

"BİZİM GÖREVİMİZ ENKAZ EDEBİYATI YAPMAK DEĞİL"

"Enkaz edebiyatı yapmayalım, ağlayamayalım ama işimiz çok zor. Bizim görevimiz enkaz edebiyatı yapmak değil ama bir süre sonra hepiniz eski dönemleri unutacaksınız. Bu da Allah'tan reva değil beyler! Bizim hangi şartlar altında çalıştığımızı unutmamak gerekiyor. 'Geçmişi unutun' tavrı pek doğru olmaz. Bir israf dönemi yaşanmış." 

"ÖNÜMÜZDEKİ 2 YIL ZARARLA KAPATILACAK"

"Önümüzdeki 3 yıl için futbolcuyla sözleşme imzlanmışsa, sponsorluk imzalanmışsa bu durum kulübün gelir gider dengesini etkiler mi, etkilemez mi? Ben önümüzdeki 2 yılın 1 milyar TL zararla kapatılacağını ön görüyorum. Biz bunu en aza indirmek için çalışıyoruz." 

"BEN SİZE YALAN SÖYLEMİYORUM"

"Benim 3 dönem burada görev sürecim oldu. Bir toplantıda Kartal Yuvalarından sorumlu yöneticiye, "Elimizde ne kadar stok kaldı?" diye sordum. Aldığım cevap şu, "Biz o konuları başkanımızla görüşüyoruz" dedi. Televizyonda yeni yatırımlar olacak, sorumlu yöneticiye soruyorum, "Efendim biz onu başkanla görüştük" diyor. Transferdeki görevli arkadaşlara kimi, niye aldınız diyorum. "Efendim size bilgi verilmemesi konusunda başkan ve transfer komitesi başkanı tarafından uyarıldık. Aksi halde işten kovulacağımızı söylediler" diye yanıt aldım. "Arkamızdan sallamasın, sallarsa biz de onu yıpratırız" diyorlar. Ben size yalan söylemiyorum. Buyursunlar yıpratsınlar. Ben bu şartlar altında çalıştım. Şenol Güneş hocamızın yanında durmak ve takıma sekte vurmamak için ayrılmadım. Her kızdığımda kaçacak adam değilim ben."

"DÜRÜST OLACAKSINIZ, YALAN KONUŞMAYACAKSINIZ"

"Bana abi diyerek, “Her şeyi Ahmet Abi'ye sorarım” diyen adam, katılmadığım ilk divan kurulu toplantısında beni yönetimden çıkartmak için erken seçim kararı aldı. Dürüst olacaksınız, yalan konuşmayacaksınız. Bütün gelirlerimiz temlikli. Bir kuruş para gelmiyor. Bankadan bir kuruş alamıyoruz. Ben ayda 10-15 milyon euroyu nereden bulacağım. Anormal bir israf var. Ben Beşiktaş'ın emanetine ihanet edemem. Bu kulübü sizler için taşımamız gerekiyor."

"AMATÖRLER ZARAR EDİYOR"

"Ben amatör şubelere hizmet ederim ama orada menajerlerin yolunu bulmasına izin vermem. Hentbol yılda 10 milyon TL zarar ediyor. Buna siz amatör mü diyorsunuz? Hadi oynasın hentbolcu, basketbolcu, voleybolcu arkadaş aylık 3-5 bin liraya. Bu mu amatör arkadaşlar?"

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!