comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: "Tüm dünyadan yüz milyon taraftara sahip olmak istiyoruz"

02 Ocak 2018, Salı 13:44
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman:

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Dergisi'nin Ocak 2018 sayısına önemli açıklamalarda bulundu. Orman, 2018 yılındaki planlarından bahsetti.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 2018 yılı Ocak ayı Beşiktaş Dergisi'nde açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün aylık yayın organı olan Beşiktaş Dergisi'nin Ocak sayısında hem kişisel hem de Beşiktaş'ın gündemine değindi.
 

Fikret Orman'ın Beşiktaş Dergisi'ndeki röportajı


"BABA HAKKI VE SÜLEYMAN SEBA BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL"
Ben Beşiktaş'la doğdum, büyüdüm. Ailemin, özellikle geçmişte Beşiktaş yönetiminde görev yapan rahmetli babamın bunda payı büyüktür. Ayrıca ne kadar şanslıyım ki, böyle bir camianın içine doğmakla birlikte, bu camianın önde gelen efsane isimlerini daha çocuk yaşımdayken tanıma, ellerini öpme şerefine nail oldum. Çocukluğumdan itibaren kendilerini tanımaktan büyük onur ve gurur duyduğum iki isim Baba Hakkı ve Süleyman Seba'nın tıpkı tüm Beşiktaş Camiası için olduğu gibi benim için de çok özel bir yeri var. Bu isimlerin varlığı ve Beşiktaşlılık kültürüne kattıkları, bana ve tüm camiaya bugün yol gösteriyor.


"HAYATIMDA 7/24 BEŞİKTAŞ VAR"

Başkan olduğum günden itibaren benim bütün hayatım Beşiktaş oldu. Dolayısıyla Beşiktaş ve iş hayatı diye bir ayrımım yok artık. 7/24 Beşiktaş var.

"KIZLARIMLA VAKİT GEÇİRMEK BENİ MUTLU EDİYOR"

Karakter olarak pozitiften beslenen bir insanım. Olaylara pozitif ve yapıcı yaklaşmaya çalışırım. Bu pozitiflik de etrafıma yansıyorsa ne mutlu bana! Beşiktaş dışında beni en mutlu eden şey tabii ki ailem, kızlarım. Onlarla vakit geçirmek, bir arada olmak beni hem mutlu ediyor hem motive ediyor..

"BAŞKANLIĞA ADAYLIĞIMI KOYDUĞUMDA..."

Her zaman içimdeki Beşiktaşlılık aşkı ve duruşuyla hareket etmeye gayret ediyorum. Başkanlığa adaylığımı koyduğumda da motivasyonum buydu. Göreve geldiğimiz ilk günlerde zor günler geçirdik. Eksiklerimiz vardı, paramızdan çok umutsuzluk vardı. Ama hepsine göğüs gerdik, inandık. Şimdi ülkemizin ve belki de dünyanın en iyi stadında maça çıkıyor, şampiyonluklara koşuyor ve fedakâr taraftarlarımızı tribünde mutlu edebildiğimizi hissediyoruz. Beşiktaş Camiası'nın büyük desteği, yönetim kurulumuzun çalışkanlığı ve taraftarlarımızın gösterdiği sevgi ve destek ile zorlukların üstesinden gelmek için yılmadan gece-gündüz çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz..

"AVRUPA'DA ZİRVEYİ TABİİ Kİ İSTİYORUZ"

Şampiyonlar Ligi'nde geçtiğimiz yıl da üst tura çıkmanın eşiğinden döndük ve UEFA Avrupa Ligi'nde çeyrek finale kadar ilerledik. Bu sezon da hem oynadığımız futbol hem taraftarımızın desteği tüm dünyada ses getirdi, takdir topladı ve Şampiyonlar Ligi'nde gruptan lider olarak çıktık. Beşiktaş Camiası Avrupa'da başarıyı hak ediyor. Stat olarak, takım olarak, teknik idare olarak taraftarlarımızı mutlu edecek bir düzeyde isek, bugünler her gün yolumuza yeni başarılı bir adımla devam edebildiğimiz içindir. Tabii ki Avrupa'da da zirveyi istiyoruz. Bu yolda da çalışmaya ve her gün yepyeni bir adım atmaya devam edeceğiz.

"GLOBAL BİR MARKA HALİNE GELMEK İSTİYORUZ"

Beşiktaş'ı global bir marka haline getirme hedefimiz doğrultusunda bu yıl çok önemli bir adım attık ve Çin'e gittik. Globalleşme projemize Çin'de start verdik ve bu noktadan da hızla devam ediyoruz. Tüm dünyadan yüz milyon taraftara sahip olmak istiyoruz. Uzakdoğu pazarında attığımız bu adımların hedefimiz doğrultusunda ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Çin'in yanı sıra, plan doğrultusunda farklı Uzakdoğu, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler'e ziyaretlerimiz olacak. Şimdiden 2018 yılında yapacağımız ziyaretlerimizi, iletişim ve pazarlama faaliyetlerimizi planlıyoruz.

"100 MİLYON TARAFTAR HEDEFİMİZ VAR"

Tüm dünyadan yüz milyon taraftara sahip olmak istiyoruz. Uzakdoğu pazarında attığımız bu adımların hedefimiz doğrultusunda ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Çin'in yanı sıra, plan doğrultusunda farklı Uzakdoğu, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler'e ziyaretlerimiz olacak. Şimdiden 2018 yılında yapacağımız ziyaretlerimizi, iletişim ve pazarlama faaliyetlerimizi planlıyoruz..

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)