comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş başkan adayından Zlatan İbrahimovic sürprizi

06 Aralık 2018, Perşembe 00:16
Beşiktaş başkan adayından Zlatan İbrahimovic sürprizi

Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay, Zlatan İbrahimovic'in transferiyle ilgili flaş bir açıklama yaptı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın 2019 yılındaki başkanlık seçimine aday olacağını açıklayan Hürser Tekinoktay, transferle ilgili de sürpriz bir çıkışta bulundu ve Zlatan İbrahimovic'i işaret etti.


Beşiktaş Zlatan İbrahimovic'i alabilir mi?


Twitter hesabından, "Milan ile anlaşamaz ise, Mayıs ayından sonra Zlatan'a kartal pençesi yaptıracağız." yazan Hürser Tekinoktay, ardından gelen mesajlar için de "Sevgili arkadaşlar Beşiktaş'a 2. Sınıf takım muamelesi yapmayın ve karıştırmayın...Beşiktaş altyapı ve scouting modellerindeki Porto, Leipzig ve Dortmund kaynaklarından oyuncu kapar ama hedef onlar ile rekabet etmek değildir. Beşiktaş Winner kulüptür, iddialı kulüptür." ifadelerini kullandı.

Tekinoktay ayrıca "Beşiktaş'ın rakibi Real Madrid, Barca, Bayern, Arsenal, Milan vs vs dir. Beşiktaş hepsinden büyük bir camiadır." şeklinde tweet attı.


Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor?


Hürser Tekinoktay, 1960 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokulu Moda İlkokulu'nda, orta ve liseyi de Marmara Koleji Fen Bölümü'nde okudu.İtalyan Kültür Derneğinde iki yıl İtalyanca eğitim aldı. 1993-1994 sezonunda İtalya'nın Lazio Kulübü'nün çalışma koşullarını ve idman programlarını bizzat Roma'da bulunarak inceledi.
Futbola Fenerbahçe Kulübü'nün alt yapısında oynayarak başladıktan sonra amatör olarak devam eden Tekinoktay, Türkiye Futbol Federasyonu'nun açtığı kurslara katılarak Antrenör lisansına sahip oldu. 1994-95 yıllarında Türk Ekibini Maccabi oyunlarına hazırlayarak , 1995 Amsterdam Maccabi Oyunlarında Türk ekibinin Teknik Sorumluluğunu üstlendi ve bu yılı takiben 1995 yılı Haziran ayından itibaren; 
1995-96 Bjk Yıldız Takım Ant. 
1996-97 Bjk PAF Takım Ant.  
1997-98 Bjk 15 Yaş Grup Ant. 
1998-99 Bjk B Gençler Ant. 
1999-2000 Bjk A Gençler Ant. görevlerini üstlendi.

Görevlerinde bulunduğu süre içerisinde bir çok yurt dışı ve yurt içi müsabakalarda bir çok şampiyonluk ve dereceler aldı. Bu süre içerisinde Nihat Kahveci'nin Beşiktaş alt yapısına katılıp A Takımına kazandırıldığı bir yıl içindeki sürede antrenörlüğünü yaptı. Yine bu süreler içerisinde Ümit ve Genç Milli olarak Beşiktaş Profesyonel kadrosunda yer alan; Yasin Sülün, Mesut Kumcuoğlu, Aydın Tuna, Tunç Kip, Savaş Kaya, Barbaros Yavaşoğlu, Hüseyin Anekli, Hakan Delil, Evren Gayır, Ali Cansun Bigeçaslan'ın uzun süreli hocalıklarını yaptı.

Beşiktaş Alt Yapısında görev aldığı sürede 269 resmi ve özel maçtan 234 galibiyet aldı. 2000-2001 sezonunda Nevio Scala'nın Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörlüğüne gelişiyle birlikte 1,5 ay kadar bir süre beraber olmasına rağmen, kendisine verilen tercümanlık görevini BJK Kulübündeki antrenörlük kontratının devam etmesi nedeni ile ifa edemedi. 2001-2002 sezonunda Çanakkale  Dardanelspor Teknik Direktörlüğü görevine getirilmesi ile yaklaşık 1.5 yıl süre ile çalıştığı dönemde 72 resmi ve özel müsabakada 33 maçta galibiyet aldı. Ayrıca aynı dönemde Ç.Dardanelspor , Türkiye Kupasında 3 tur atlayarak ilk 16'ya kalmıştı.

Görev yaptığı süre içerisinde Ç.Dardanelspor'da başta Okan Koç olmak üzere bir çok oyuncunun Süper Lig'e ve 2 A Kategorisine transfer olması ile kulübün hem sosyal hem ekonomik gelişmesinde önemli rol oynadı. Yine bu dönemde Ç.Dardanelspor'un yaş ortalaması 19'a düşürülerek büyük bir gençleşme yapıldı. Ayrıca Bu dönemde Gökhan Zan, Okan Koç, Emirhan Özdemir, Mehmet Çoğum Genç Milli ve Ümit Milli Aday Kadrosuna çağrıldılar.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)