comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Avrupa'daki geliriyle devleri solladı

09 Şubat 2018, Cuma 09:17
Beşiktaş, Avrupa'daki geliriyle devleri solladı

Beşiktaş, KPMG Football Benchmark adlı kurumun yaptığı araştırma neticesinde Avrupa'da gelirlerini en çok arttıran 3. takım oldu.

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig'in 21. haftasında Karabükspor ile sahasında karşılaşırken Avrupa'da gerçekleştirilen araştırmada gelirlerini en çok arttıran ilk 3 kulüp arasında girmeyi başardı.

KPMG Football Benchmark adlı kurumun yaptığı araştırmada Beşiktaş'ın rakamları oldukça dikkat çekti. Siyah-Beyazlılar, geride kalan yılda, 19 milyon Euro gişe, 69.1 milyon Euro yayın, 57 milyon Euro da pazarlama ve diğer gelirlerden kasasını doldurdu.
 

Avrupa'da gelirlerini en çok arttıran takımlar


Fotomaç'ın derlediği habere göre, Siyah-Beyazlılar gelirindeki %43'lük artışla Avrupa'da kazancını en hızlı artıran üçüncü kulüp oldu. Kârını %86 artıran Fransa Şampiyonu Monaco bu alanda ilk sırayı alırken, İskoç Şampiyonu Celtic ise %52 ile ikinci oldu. Avrupa devleri ise sınıfta kaldı. Real Madrid'in gelirleri %8, Juventus'un %21 arttı. Bayern Münih'in kârında %1 azalma yaşanırken, Chelsea de bir önceki sezona göre eksi (-) %4 kâr etti..
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.