comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Atletico Madrid maçında rekor kırıldı

07 Mart 2020, Cumartesi 18:29
Beşiktaş - Atletico Madrid maçında rekor kırıldı

Beşiktaş - Atletico Madrid maçı, Türkiye'de bir kadın futbol müsabakasında en fazla seyirci bulunan karşılaşma olarak tarihe geçti.

FutbolArena - Beşiktaş ve Atletico Madrid kadın futbol takımları arasında oynanan Vodafone Kupası mücadelesi Türkiye'de bir kadın futbol maçında en fazla taraftarın bulunduğu müsabaka olarak rekora imza attı. Karşılaşmayı 30 binin üzerinde futbolsever tribünden takip etti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel düzenlenen Vodafone Kupası'nda Beşiktaş Kadın Futbol Takımı, Vodafone Park'ta karşı karşıya geldiği Atletico Madrid Kadın Futbol Takımı'na 2-0'lık skorla mağlup oldu.
 

Beşiktaş - Atletico Madrid maçı seyirci sayısı


8 Mart Kadınlar Günü sebebiyle düzenlenen Vodafone Kupası'nda Beşiktaş Kadın Futbol Takımı ile İspanya'nın Atletico Madrid Kadın Futbol Takımı, Vodafone Park'ta karşı karşıya geldi.

Bu mücadele ile Türkiye'de bir tribün rekoru da kırılmış oldu. Vodafone Park'ta ücretsiz olacağı duyurulan karşılaşmayı 30 binin üzerinde siyah-beyazlı taraftar tribünden takip ederek, bir kadın futbol müsabakasında en fazla seyirci bulunan karşılaşma olarak tarihe geçti.
VODAFONE PARK ZEMİNİ ZARAR GÖRDÜ

Seyirciye açık olarak yapılan mücadelede siyah-beyazlı taraftarlar tribünlerin büyük bölümünü doldururken, sahaya sis bombası ve meşaleler attı. Sahaya atılan yanıcı maddeler ilk yarıda oyunun durmasına sebep olurken, zeminin bir kısmına da zarar verdiği görüldü.

Siyah-beyazlı futbolcular, sahaya sis bombaları ve meşalelerin atılmasının ardından taraftarlara uyarılarda bulundu ve atılan maddeleri saha kenarına çıkarttı.  (İHA)

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"