comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Apollon maçında kim, nasıl oynadı? Oğuzhan detayı

29 Temmuz 2019, Pazartesi 23:02
Beşiktaş - Apollon maçında kim, nasıl oynadı? Oğuzhan detayı

Sözcü Gazetesi muhabiri Ali Aydın, Beşiktaş - Apollon Larisas maçını FutbolArena'ya değerlendirdi.

FutbolArena - Beşiktaş, Avusturya kampında hazırlıklarını sürdürürken, Yunan ekibi Apollon Larisas ile hazırlık maçı yaptı. Beşiktaş'ı Avusturya kampında yakından takip eden Ali Aydın'dan golsüz eşitlikle sona eren bu maç sonrası yorumlarını aldık. Ali Aydın, Oğuzhan Özyakup küllerinden mi doğuyor? Ricardo Quaresma takımda kalacak mı? Performansı ve fizik durumu nasıl? Tyler Boyd nasıl oynadı? Vida - Mirin ikilisinin performansı ve gençlerden dikkat çeken isimler gibi merak edilen detayları değerlendirdi.
 

Beşiktaş - Apollon Larisas maçı analizi


"Beşiktaş'ın biraz daha diri olduğunu gördüm ama maçta yine tempo yoktu. Beşiktaş'ta yeni bir sistem var. Abdullah Avcı, Başakşehir'de başarı yakaladığı 4-1-4-1 sistemini oturtmaya çalışıyor. Bugün Dorukhan'ın çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Oğuzhan'ın daha derli toplu olduğunu gördüm. Özellikle saha içindeki yönlendirmeleri çok iyiydi. Abdullah Avcı tandemde Vida - Mirin ikilisine görev verdi. Mirin'in yerinde müdahaleleri iyi derecedeydi. İkinci yarıda Abdullah Avcı, Vida'nın yerine Medel'i oyuna aldı. 70. dakikadan sonra bütün takımı değiştirdi, gençler sahaya geldi. Gençlerden Erdem, Kartal ve Oğuzhan Akgün'ün göze battığını söyleyebilirim."

"BOYD BEŞİKTAŞ'TA FARK YARATACAK"
"Boyd Beşiktaş'ta gerçekten fark yaratacak gibi görünüyor. Bugünkü oyunda da yavaş yavaş takıma adapte olduğunu gördük. Ani çıkışları ve bindirmeleri dikkat çekti. Quaresma'ya şu anda takımda kaldı gözüyle bakılıyor. Quaresma'nın kampta iyi çalıştığını ve iyi oynadığını söyleyebiliriz. Abdullah Avcı bir sistemi oturtmaya çalışıyor. Ben Abdullah Avcı'nın moral olarak kötü olduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş Avusturya'daki en ciddi rakiplerden biri olan Udinese ile karşılaşacak. Bu sistemin ne kadar etkili olduğunu göreceğiz."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)