comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Antalyaspor maçında Cüneyt Çakır'a penaltı tepkisi

14 Ağustos 2017, Pazartesi 09:53
Beşiktaş - Antalyaspor maçında Cüneyt Çakır'a penaltı tepkisi

Beşiktaş ile antalyaspor arasında oynanan maçta hakem Cüneyt Çakır'ın Beşiktaş lehine verdiği penaltı kararı tartışmaya yol açtı.

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig'de sezonun ilk haftasında Antalyaspor'u 2-0 mağlup ederek lige 3 puanla başladı. Mücadelede hakem Cüneyt Çakır'ın siyah beyazlılar lehine verdiği penaltı kararı çok tartışıldı. Eski MHK Başkanı Bülent Yavuz da Çakır'ın kararını değerlendirdi.
 

Beşiktaş Antalyaspor maçında penaltı kararı doğru mu?


Habertürk Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Bülent Yavuz şu ifadeleri kullandı:

"Beşiktaş-Antalya maçı seyircisiz oynandı. Bu tür maçların tadı da tuzu da yoktur. Bu müsabakada hakem Cüneyt Çakır görev yaptı. Penaltıya gelinceye kadar neredeyse mükemmele yakın maç yönetti. Özellike avantaj kuralını çok iyi uygulayarak çağdaş hakemlikten örnekler verdi. O kadar güzel işler yapan hakem Çakır, 63. dakikada olmayan bir penaltıya hükmetti. Hakem, Antalya ceza alanına giren Cenk'in Diego tarafından düşürüldüğü gerekçesiyle beyaz noktayı gösterince, neredeyse bütün Antalyalılar etrafını sardı. Pozisyonun penaltıyla alakası yoktu. Hakemin; top, Diego ve Cenk istikametinde perdelendiğini gördüm. Bu tür şanssızlıklar olur. Ancak adınız Cüney Çakır ise leb demeden leblebiyi anlamanız gerek. Ne diyelim; bu penaltı Cüneyt Çakır'a yakışmadı."

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.