comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Antalyaspor maçı kural hatası ve ofsayt tartışmaları

27 Ağustos 2018, Pazartesi 01:20
Beşiktaş - Antalyaspor maçı kural hatası ve ofsayt tartışmaları

Beşiktaş - Antalyaspor maçında 20. dakikada Doukara'nın attığı golde ofsayt tartışması ve müsabakadaki kural hatasıyla ilgili Deniz Çoban ile Serkan Reçber yorumladı. 

FutbolArena - Beşiktaş - Antalyaspor maçında 20. dakikada Doukara'nın attığı goldeki ofsayt tartışması karşılaşmanın ardından uzun süre devam etti. Maçın ardından TRT Spor'da Serkan Reçber ve hakem yorumcusu Deniz Çoban bu pozisyonu yorumladı. 


Beşiktaş - Antalyaspor maçında kural hatası mı var?


Beşiktaş - Antalyaspor maçının ardından TRT Spor'a bağlanan Deniz Çoban kural hatası olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

71. dakikada taç çizgisinin dışına çıkmadan Beşiktaş kulübesi topu veriyor ve hakem atışı gerçekleştiriyor. Bu kural eskiden bu şekildeydi. Oyun harici bir kişi, oyun alanındaki topa müdahale ederse hakem atışıyla başlatıyordu. Bu kural değişti. Rakip takımın direkt serbest vuruşla oyuna başlaması gerekiyordu. Halis Özkahya kuraldaki dengeyi sağlayamadı ve hakem atışıyla başlattı. Bu bir kural hatasıdır. Oyunun direkt serbest vuruşla başlaması gerekiyordu. Beşiktaş'ın kural hatası var diye itiraz etme hakkı var. Karar verme yetkisi de TFF yönetimine aittir. Bana sorarsanız kural hatası vardır ama her kural hatası maçın tekrarını gerektirmez. O kural hatası maçın gidişatını etkilemeli." 
SERKAN REÇBER: "KURALIN VİCDANİ YÖNÜ.."

Öte yandan Serkan Reçber ise Antalyaspor'un attığı ilk golün ofsayt olduğunu söylerken, "Adriano yapması gerekeni yapıyor. Doukara önde ve avantaj sağlıyor. Antalyaspor'un ilk golünü sadece Adriano'nun kafasından seken top olarak yorumlarsak vicdanlar noktasında insanlara bunu anlatamıyız. Kuralda yorumlanırken vicdani noktada zafiyetleri var gibi. Burada bilinçli bir şey yok. Savunmanın arkasına atılırken Adriano yapması gerekeni yapıyor. Adriano tutar, döner ve ofsayttaki oyuncuya atar, bilinçli gönderir topu." ifadelerini kullandı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"