comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Anderson Talisca için girişimlere başlıyor

13 Mart 2018, Salı 11:07
Beşiktaş, Anderson Talisca için girişimlere başlıyor

Talisca'nın Brezilya Mili Takımı'nın Rusya ve Almanya ile oynayacağı hazırlık maçlarının kadrosuna çağrılmasının ardından siyah-beyazlı yöneticiler Benfica ile masaya oturma kararı aldı.

FutbolArena - Beşiktaş yönetimi, yıldız futbolcunun bonservisini almak için harekete geçiyor. 
 

Beşiktaş, Anderson Talisca'nın bonservisini alacak mı?


Finansal Fair-Play nedeniyle son 3 sezonda bonservis bedeli olmayan oyunculara yönelen Beşiktaş, UEFA ile yaptığı anlaşma şartlarını yerine getirdi. Geçtiğimiz sezon başında Benfica'dan 2 yıllığına kiralanan Anderson Talisca için önümüzdeki sezon girişimlerine hız vermeye hazırlanan Beşiktaş yönetimi, yıldız futbolcunun Brezilya Milli Takımı'nın Rusya ve Almanya ile oynayacağı hazırlık maçlarının kadrosuna çağrılmasıyla elini çabuk tutma kararı aldı.

Talisca'nın Dünya Kupası'nda boy göstermesi ve Brezilya'nın başarılı olması durumunda bonservis bedelinin yükselme ihtimaline karşın, Beşiktaş Yönetimi, sözleşmedeki 20 milyon Euro'luk opsiyonu kullanmak istiyor. Talisca'nın aday kadroya çağrılmasıyla birlikte, Beşiktaşlı yöneticiler Umut Güner ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu, önümüzdeki günlerde Benfica'nın kapısını çalacak ve Brezilyalı yıldızın bonservisini almak için girişimleri hızlandıracak. 
FİKRET ORMAN ÇOK İSTİYOR

Anderson Talisca'nın 2 sezon boyunca Beşiktaş'ta gösterdiği performans, siyah-beyazlı taraftarların da bu futbolcuya olan isteği yükseltmişti. Hatta Beşiktaşlı bazı taraftarlar, iş yerlerinin önünde Talisca'nın bonservisinin alınması için para toplamış ve bu paraları kulübe göndermişti. Başkan Fikret Orman da verdiği her röportajda Talisca'nın alınmasını çok istediğini ifade etmişti. Yüksek bonservis nedeniyle farklı ödeme şekilleri üzerinde yoğunlaşan Beşiktaş'ın, Talisca'nın bonservisini Benfica'ya 6 taksitte ödemek istediği de iddia ediliyor. 
 

Talisca Brezilya Milli takımında mı oynayacak?


Beşiktaş'ta forma giyen yıldız futbolcusu Talisca, Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü Tite tarafından Rusya ve Almanya ile oynanacak olan hazırlık maçlarının kadrosuna davet edildi. 

"BEŞİKTAŞ'IN BANA TANIDIĞI ŞANSLA..."

Talisca milli takıma seçilmesinin ardından BJK TV'ye konuştu. Brezilyalı yıldız yaptığı açıklamada, Milli Takım'a geri döndüğüm için çok mutluyum. Benim için büyük bir onur. Beşiktaş'ın bana tanıdığı şansla beraber büyük bir çalışmanın meyvesini topladım ve bir daha milli takımdayım. İki tane hazırlık maçı oynayacağız. O hazırlık maçlarında iyi performans gösterip Dünya Kupası'na katılmayı o kadroda olmayı umuyorum.” diye konuştu. 

TALİSCA İÇİN BİLETLERİN SÜRELERİNİ UZATTILAR

Öte yandan Brezilya Milli Takım teknik heyeti normal şartlarda iki hafta önce ligde oynanan Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde Talisca'yı izlemek için İstanbul'a gelmişti. Ancak Talisca'nın ligdeki derbide cezası nedeniyle forma giyememesinden ötürü Brezilya teknik heyetindeki yetkililer biletlerinin geri dönüş süresini uzattılar ve Perşembe günü oynanan kupa maçında Talisca'yı seyretmek için İstanbul'da kaldılar. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)