comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Altınordu'yu U10 Cup'tan çıkardı

11 Nisan 2018, Çarşamba 13:16

Beşiktaş'ın Altınordu'nun düzenlediği İzmir U12 CUP'tan çekilmesinin ardından önümüzdeki günlerde düzenleyeceği U10 Mete Bozkurt Dostluk turnuvasına Altınordu'ya yaptığı daveti geri çektiği öğrenildi.

FutbolArena Özel - Beşiktaş tarafından düzenlenen Mete Bozkurt turnuvası öncesinde sıcak bir gelişme yaşandı. 


Altınordu U12 İzmir Cup'ta Beşiktaş olayı


NE OLMUŞTU?

Beşiktaş ile Altınordu arasında  İzmir U12 CUP' yaşanan olayın ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. İzmir U12 CUP'ta Altınordu Kulübü, yaşanan bir sakatlığın ardından Beşiktaş'tan fizik olarak iri futbolcuları oynatmamasını rica etmiş ancak Beşiktaş oynatmakta ısrarcı olduğunu ifade ederek gerekirse turnuvadan çekileceğini bildirmiş ve turnuvadan çekilmişti.
Yaşanan bu olayın İzmir U12 CUP'ta yaşanan olayın ardından Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Altınordu ile ilişkilerini gözden geçireceklerini açıklamıştı. Ve Beşiktaş cephesinden gelen bilgilere göre siyah-beyazlı kulüp önümüzdeki günlerde düzenleyeceği U10 Mete Bozkurt Dostluk turnuvasına Altınordu'ya yaptığı daveti geri çektiği öğrenildi. 

Geçen yıl ilki yapılan bu turnuvada Beşiktaş ile Altınordu'nun U10 takımları finale kalmış ve Beşiktaş 2-1 kazanmıştı. 


Beşiktaş - Altınordu turnuva haberleri


Hatırlanacağı üzere Beşiktaş'ın düzenlediği Mete Bozkurt U10 turnuvasının ilki geçtiğimiz yıl 27 Mayıs'ta Fulya Hakkı Yeten Tesisleri'nde gerçekleşmişti. 8 takımın katıldığı turnuvada Beşiktaş dışında Fenerbahçe, Başakşehir, Kasımpaşa, Galatasaray, Pendikspor, Altınordu ve Bursaspor yer aldı. Siyah beyazlılar turnuvanın finalinde Altınordu ile karşılaşarak rakibini 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu. 

GRUPLAR ŞU ŞEKİLDEYDİ:

A GRUBU
Beşiktaş
Fenerbahçe
Başakşehir
Kasımpaşa

B GRUBU
Galatasaray
Pendikspor
Altınordu
Bursaspor

GEÇEN YIL FİNALE DAMGA VURAN AN

2017 yılında Beşiktaş'ın düzenlediği Mete Bozkurt U10 turnuvası finalinde çekilen bir fotoğraf büyük yankı yaratmıştı. Bu fotoğrafta final maçında Altınordu'yu 2-1 yenen Beşiktaş'ta bir minik futbolcu şampiyonluk sevinci yaşamak yerine ikincilik nedeniyle ağlayan Altınordulu bir rakibinş teselli etmeyi tercih etti.Altınordu kulübü ise finale damga vuran bu fotoğrafı resmi internet sitesinde paylaşarak, "Çocuklara inanıyor ve güveniyoruz. İşte bu fotoğraf, geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklara güvenerek, onların masumiyetine inanarak ne kadar doğru bir yolda olduğumuz bizlere bir kez daha gösterdi. Bu ülke futbolunun geleceğini, rakip futbolcuyu teselli eden bu çocukların ellerinde." ifadelerine yer vermişti.  

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.