comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Abdullah Avcı ile prensipte anlaştı

22 Mayıs 2019, Çarşamba 12:20
Beşiktaş, Abdullah Avcı ile prensipte anlaştı

Beşiktaş'ta teknik direktörlük için Abdullah Avcı ile prensipte anlaşma sağlandığı öğrenildi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta sezon sonunda Şenol Güneş'in Milli Takım'ın başına geçmesiyle birlikte takımın başına getirilecek yeni teknik direktörün kim olacağı merak ediliyordu. Gündemde birçok teknik adam yer almasına rağmen Fikret Orman'ın gönlündeki isim olan Abdullah Avcı ile prensip anlaşmasına varıldığı öğrenildi. Siyah beyazlıların, Avcı ile sezon bitiminde sözleşme imzalaması bekleniyor. 
 

Beşiktaş, Abdullah Avcı ile anlaştı mı?


Beşiktaş'ta yeniden başkan seçilmesinin ardından teknik direktör arayışlarına hız veren Fikret Orman'ın Abdullah Avcı isminde karar kıldığı öğrenildi. Uzun zamandır Avcı ile çalışma fikri olan ve başarılı teknik adamla sıcak ilişkileri bulunan Fikret Orman'ın, sezon bitiminde 55 yaşındaki teknik adamla resmi olarak sözleşme imzalaması bekleniyor. İkilinin geçtiğimiz günlerde yaptığı görüşmede el sıkıştığı ve prensip anlaşması sağladığı bilgisine ulaşıldı.

BAŞAKŞEHİR'DE MİSYONUNU TAMAMLADIĞINI DÜŞÜNÜYOR
Başakşehir ile kısa süre önce yeni sözleşme imzalayan Abdullah Avcı, Galatasaray ile yaşanan şampiyonluk yarışı sonrası kulüpte misyonunu tamamladığını düşünüyor. 


 

Abdullah Avcı'nın teknik direktörlük kariyeri


Teknik direktörlük kariyerine İstanbulspor'da başlayan Abdullah Avcı, Galatasaray'ın altyapısında da bir süre görev yaptı. Ardından U17 Milli Takım'ın teknik direktörlüğünü yapan Avcı, FIFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası'nda başarılı bir performans sergileyerek takımı 4. yapmıştı. O dönem Milli Takım'da turnuvada gol kralı olan Tevfik Köse, turnuvanın en iyi futbolcusu seçilen Nuri Şahin ve Caner Erkin ile Onur Kıvrak gibi futbolcuları da parlatmıştı. 

BAŞAKŞEHİR KARİYERİ

U17 Milli Takımı'ndaki performansı sonrası Başakşehir'in teknik direktörlüğüne getirilen Abdullah Avcı, 2007/08 sezonunda 12. 2008/09 sezonunda 9. 2009/10 sezonunda 6. 2010/11 sezonunda 12. sırada yer aldı. 2010/11 sezonunda Başakşehir ile Türkiye Kupası finali oynayan Avcı, bu tarihten sonra Milli Takım teknik direktörlüğüne getirildi. 4 yıl Milli Takımı çalıştıran genç teknik adam, 2014-15 sezonunda yeniden Başakşehir ile anlaştı. Başakşehir'deki ikinci döneminde çıkışa başlayan Abdullah Avcı, 5 sezon boyunca sürekli ilk 4 içerisinde yer alan bir takım yaratmayı başardı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)