comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş 1-2 Konyaspor Mehmet Demirkol neler söyledi?

06 Ağustos 2017, Pazar 23:10
Beşiktaş 1-2 Konyaspor Mehmet Demirkol neler söyledi?

Beşiktaş'ın Atiker Konyaspor'a 2-1 kaybettiği Turkcell Süper Kupa finalinin ardından Mehmet Demirkol müsabakayı değerlendirdi. 

FutbolArena - Beşiktaş, Turkcell Süper Kupa finalinde Atiker Konyaspor'a 2-1 mağlup oldu. Beşiktaş'ın beklenen performansı sergileyemediği maçta 90. dakikada Skubic'in penaltı golüyle 2-1 kaybetti. Maçın ardından NTV Spor'da Mehmet Demirkol müsabakayı yorumladı. 
 

Beşiktaş 1-2 Atiker Konyaspor Mehmet Demirkol yorumları


Beşiktaş'ın beklenen seviyenin altında olduğunu ve Konyaspor'un ise değişen oyun yapısıyla hak ettiğini söyleyen Mehmet Demirkol, siyah beyazlılarda iki futbolcu Oğuzhan ve Babel'e değindi. 

"OĞUZHAN İSTEDİĞİNDE YAPIYOR AMA..."
"Oğuzhan bu tip durumlarda kendisini ona inandıramıyor. 10 numara pozisyonunda Şenol Güneş'in beklentileri farklı. Bu kadar adam ona güveniyorsa bir şey vardır. Oğuzhan fırsatını bulduğu zaman, kendisini iyi hissettiği zaman 10 numara işlerini de yapıyor. Ancak şu anda istenilen seviyede değil. Ancak Konya da böyle bir sınav için zor bir rakip. Mustafa Reşit Akçay da zor bir hoca."

"BABEL İÇİN TEMBEL DEMİŞTİM. GOLDE..."

"Babel için tembel bir oyuncu demiştim. Çok iyi yarım sezon geçirdi mesela. Ancak şöyle söyleyeyim. Cenk gelip kendi savunmasından top çıkardı. Golde Babel koşabilir mi? Babel'i geçen sene Beşiktaş ne zaman iyi kullandı? Quaresma'yı demarke bırakıp sonuna kadar her şeyi aldığı zaman. Böyle olduğu zaman Talisca, Aboubakar ve Babel içeri giriyordu. Kontrol edilmesi çok zor 3'lü. Arkadan da gelenler vardı. Ancak bugün zaman zaman bunu gördük."

"SAHAYA BIÇAKLI ADAM NASIL GİRER?"

"Bıçaklı bir insan sahaya nasıl gireri? Neydi bu passolig? Quaresma da orada numarasını çekti. O sahaya giren bıçaklı adamın bir daha stada gelmemesi lazım. Bu ülkede böyle rahat davranabilir misin? Sadece statlarda işte. Simit atıyor diye çocuk dövmüşler. Hiçbir yerde olmayan bir şeyi statta nasıl yapıyorsunuz? Yani gerçekten inanamıyorum. Bugün burada yaşananlar çok salakça durum. Futbol seyircisini zaten kaçırıyorsunuz, büyük bölümü kaçtı. Az kalanlar da kaçacak."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)