comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Benjamin Toshack'ın Beşiktaş - Bayern Münih maçı yorumu

12 Ocak 2018, Cuma 10:51
Benjamin Toshack'ın Beşiktaş - Bayern Münih maçı yorumu

Beşiktaş eski teknik direktörlerinden Benjamin Toshack, Şampiyonlar Ligi son 16 turu mücadelesi kapsamında oynanacak olan Bayern Münih - Beşiktaş mücadelesini değerlendirdi. 

FutbolArena - Temsilcimiz Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Alman devi Bayern Münih ile oynayacağı ikili mücadelenin tarihi yaklaşırken siyah beyazlı takımda teknik direktörlük görevi yapmış Benjamin Toshack bu zorlu mücadeleyi Lig Radyo'da değerlendirdi.


Benjamin Toshack'ın Beşiktaş - Bayern Münih maçı yorumu


Beşiktaş eski teknik direktörlerinden Benjamin Toshack, Şampiyonlar Ligi son 16 turu mücadelesi kapsamında oynanacak olan Bayern Münih - Beşiktaş mücadelesini değerlendirdi. Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Galli hoca Beşiktaş ve Türkiye hakkında önemli açıklamalar yaptı.

''TÜRKİYE'YE DÖNMEYİ DÜŞÜNEBİLİRİM''
"Benim iki yılım Casablanca'da son derece iyi geçti. Fas Ligi'nde Vydad takımında mükemmel diyebileceğim bir dönemdi. İlk sezonumda şampiyon olduk. İkinci sezonda Afrika Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale kadar yükseldik. Şimdi gelecek teklifleri değerlendirmeyi düşünüyorum. Türkiye'nin en önemli takımlarından bir tanesinde çalıştım. Dönmeyi düşünebilirim. Beşiktaş'ta bulunduğum süreçte çok mutlu iki sezon geçirdim. Yaptıklarımız ile olumlu izler bıraktığımı düşünüyorum. Bana göre bu, 'Yarım kalan bir aşk gibiydi' diyebilirim. İleride bunu tamamlamak isterim"

''ARKA ARKAYA 3. ŞAMPİYONLUK ZOR BİR SÜREÇ''

"Beşiktaş son iki sezondur lig ve Şampiyonlar Ligi'nde başarılı oldu. Arka arkaya 3. şampiyonluk ülkeyi tanıdığım için zor bir süreçtir. Ben kendi dönemimi düşündüğüm zaman Galatasaray'ı hatırlıyorum en iyi dönemini geçirdikleri süreçte Fatih Terim döneminde UEFA kupasını kazanmışlardı. O zaman bu başarılı olmuştu ama tekrarlanması zor. Avrupa ve Türkiye Ligi düşünüldüğü zaman bazen lige odaklanmaları doğru olabilir. Beşiktaş'ın bunu başarmasını istiyorum"

''BAYERN ZOR AMA İMKANSIZ DEĞİL''

"Bayern'in çekilebilecek en zor kura olduğunu düşünüyorum. Çok sayıda Türk Almanya'da yaşıyor. Beşiktaş taraftarı maça gidebilseydi, çok yabancılık çekmeyecek ve destekleyecek bir ortam yakalanabilirdi. Ama Beşiktaş'ın taraftar götürmemesi bir handikap. İlk maç bu yüzden son derece önemli. Kendi dönemimde Bayern Münih'e karşı oynamış 2-0 kaybetmiştik. İstanbul'da oynanan karşılaşma çok çekişmeli geçmişti. Ama yine aynı skorla kaybetmiştik. Bu yüzden şansımız olacaktır. Ama tur çok zor geçecektir"

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)