comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Benfica TV'den Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye şike iftirası

15 Eylül 2017, Cuma 18:32
Benfica TV'den Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye şike iftirası

Benfica TV'de yayınlanan programda Avrupa'da yolsuzluk yapan kulüplerin listesi verildi. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin ismi yer aldı. Benfica'ya ilk tepki bu konuda gerginlik yaşadıkları ezeli rakipleri Porto'dan geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye Benfica'dan şike iftirası! Portekiz'de Benfica ile Porto arasında yaşanan gerilim Türkiye'ye de sıçradı. Geçtiğimiz aylarda Porto'nun bilgi ve iletişim müdürü olan Luis Filipe Vieira, gündeme bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu. Gine-Bissau Emniyet Müdürü Dr. Armando Nhaga ile Benfica başkanı Luis Filipe Vieira arasındaki mail yazışmalarını açılayan Viera aynı zamanda büyük anlaşmalarını da ortaya çıkardı. Bu gelişmenin üzerine Benfica da harekete geçti ve Benfica TV'de "Pointed Spears" isimli programda Avrupa'da yolsuzluk yapan kulüplerin listesi çıkarıldı. 

Benfica TV'de "Pointed Spears" isimli programda Porto'nun da isminin yer aldığı Avrupa'da yolsuzluk yapan kulüplerin listesi çıkarıldı. İlk sırada Marsilya yer alırken, Fenerbahçe 13, Beşiktaş ise 14. sırada yer aldı. Benfica TV'deki bu yayına ilk tepki Porto'dan geldi. 
Porto resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, Benfica TV'deki bu yayının ardından hukuki yollara başvuracaklarını, gerçekle ilgisi olmayan bir haberin yayınlandığını, bunun tamamen kendilerine zarar vermek için kullanıldığını, hukuki işlem başlatılacağı bildirildi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Porto - Benfica arasında şike kavgası


Hatırlanacağı üzere Porto'nun bilgi ve iletişim müdürü olan Luis Filipe Vieira, gündeme bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu. Gine-Bissau Emniyet Müdürü Dr. Armando Nhaga ile Benfica başkanı Luis Filipe Vieira arasındaki mail yazışmalarını açılayan Viera aynı zamanda büyük anlaşmalarını da ortaya çıkardı. 

"BENFİCA BAŞKANI BÜYÜ YAPTIRMIŞ"

2015-2016 sezonunda büyücülere 75 bin euro ödeyen Benfica başkanına Dr. Armando Nhaga'nın, "Üst üste 4. şampiyonluğunuz engellenecek. Bunu daha önce de engellemiştik, yine engelleyebiliriz" şeklinde bir mail attığı da Viera'nın açıklamaları arasında en çok göze batan detaylardı...
Öte yandan geçen sezon Benfica'nın, Borussia Dortmund'a 4-0 yenildiği Şampiyonlar Ligi maçının ardından da büyücü ile Benfica Başkanı arasında mailleşme olduğu ve büyücünün paranın geç gelmesinden şikayet ederken, yenilginin sebebi olarak da iletişim kopukluğundan şikayet ettiği maillerde yer aldı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

FutbolArena haber turu (25 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.