comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Başkan açıkladı! 'Beşiktaşlı Utku Yuvakuran ile anlaştık'

30 Ağustos 2020, Pazar 11:43
Başkan açıkladı! 'Beşiktaşlı Utku Yuvakuran ile anlaştık'

Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar, Beşiktaş'ın genç file bekçisi Utku Yuvakuran ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

FutbolArena - TFF 1. Lig ekiplerinden Ümraniyespor'da Başkan Tarık Aksar, transfer çalışmalarından, yeni sezon hedeflerine kadar birçok konuda İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulundu. arık Aksar, Beşiktaş'ın genç file bekçisi Utku Yuvakuran ile anlaştıklarını söyledi.
 

Utku Yuvakuran, Beşiktaş'tan ayrılacak mı?


Beşiktaş'ın 22 yaşındaki kalecisi Utku Yuvakuran'ın transferinde son durumun sorulması üzerine Aksar, şu cevabı verdi:

"BEŞİKTAŞ'IN KALECİ ALMASINI BEKLİYORUZ"
“Sözleşmeli futbolcular var, hala kulüpleriyle devam ediyorlar. Utkudan bahsedeyim; Beşiktaş kaleci alırsa, kendisini alacağız. Anlaştık da ama Beşiktaş'ın kaleci almasını bekliyoruz. Süper Lig'de ve TFF 1. Lig'deki kulüplerde görüştüğümüz futbolcular var. Bunlar da aynı konumda ve aynı durumdalar. Diğer takımlar transferlerini yapabilirse biz onlardan alacağız. Yapamazlarsa alternatif olarak yurt dışından bakıyoruz.”

"MOUSSA SOW İLE SÜPER LİG'İ ZORLARIZ"

"Moussa Sow ile bundan 2.5 ay önce temasa geçtik, boşta olduğunu biliyorduk. Kendisi de nezaketen Fransa'dan kalktı geldi, sağ olsun. Tesislerimizi gördü, hedefimizi, projelerimizi dinledi. ‘Ben bu projelerin içinde olurum. Size de hiçbir zaman zorluk çıkartmam' dedi. Fedakarlıklar da yaptı bize. Sow kendini burada ispatlamış, kendini sevdirmiş ahlaklı bir futbolcu. İnşallah güzel maçlara imza atıp Moussa Sow ile Süper Lig'i zorlarız."

"GENÇ ARKADAŞLARI TAKİP EDİYORUZ"

"Bize katkı sağlayacak insanları istiyoruz. Bizde oynasın, sonra gitsin Beşiktaş'ta, Fenerbahçe'de, Trabzonspor'da oynasın. Bizde olduğu sürece bize ne katkı sağlayacak? Biz buna bakıyoruz. Ümraniyespor olarak alt yapımızda 220 tane lisanslı sporcumuz var. 260'a yakın da futbol okullarında öğrencilerimiz var. Bu sene Ümraniyespor'da olmayanı yaptık; 8 tane gencimize bir şans tanıdık. Gençler iyi topçular, bunları profesyonel yaptık. Hatta bu dönem 4 tane futbolcumuzu A takım kadrosunda direkt oynatacak kapasiteye getirmeye çalışıyoruz. Bu çocukları hem Ümraniyespor'a hem de Türk futboluna kazandıracağız. Bunlar da bunu vadediyor. Bizim tek kurtuluşumuz alt yapıdan çıkartacağımız futbolcular. Yoksa ne kaleci, ne santrfor, ne de stoper yetişir. Biz bunu gördük ve bazı tedbirler alıyoruz."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!