comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Aykut Kocaman'dan itiraf: "Beşiktaş başarmış görünüyor"

12 Mart 2021, Cuma 22:35
Aykut Kocaman'dan itiraf:

Medipol Başakşehir teknik direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig'in 30. haftasında Medipol Başakşehir'i 3-2 mağlup etti. Medipol Başakşehir teknik direktörü Aykut Kocaman, geride kalan 8 maçtan yalnızca 1 galibiyet çıkartabildi. Aykut Kocaman maç sonu beIN SPORTS'a yaptığı açıklamada, "Sizce mağlubiyetteki ana etken neydi?" sorusuna "Beşiktaş daha iyi oynadı." yanıtını verdi.

AYKUT KOCAMAN'IN BASIN TOPLANTISI
"Bu işin ana problemlerinden birisi, istediğini elde etmiş, üst seviyedeki pozisyonu yakalamış oyuncu grubu. Bu sezon Başakşehir için yorgun bir sezondu. Yorgunluktan sonra düşüşle beraber yaşanan en büyük problem buydu. Aşağılardaki yakışmayan durumdan öne çıkarak konforlu bölgeye geçmek en büyük arzumuz."

"BEŞİKTAŞ TUTKU VE UYUMU YAKALAMAYI BAŞARMIŞ GÖRÜNÜYOR"

"Birkaç maç sonra konforlu bölgeye çıkmak istiyoruz. Bu takımın bir oyun genetiği vardı. Tekrar o genetiği yakalamak, oraya gitmek, ne yaptığını bilen, rakibin pozisyon alışına göre pozisyon değiştiren bir takım haline gelmek istiyoruz. Bunu uygulayabilecek oyuncularla birlikte olmak zaman alacak. Bu sene alışık olunmayan durumdan konforlu bölgeye geçerek çıkarız. Ancak Başakşehir de tutkulu ve uyumlu takımı yakalamak için en ideal yer. Beşiktaş bunu başarmış görünüyor ve bu anlamda kendilerini tebrik etmek isterim."

"BEŞİKTAŞ'IN BİR ADIM ÖNDE OLDUĞUNU GÖZLEMLİYORDUM"

"Takımların genel durumlarına bakıldığı zaman Beşiktaş'ın şu andaki durumuyla bir adım önde olduğunu gözlemliyordum. Oyuncular son derece uyumlu, tutkulu ve odaklanmış görünüyorlar. Saha içi davranışları onları öne çıkaran ana faktör olarak görünüyordu. Teknik direktörlükte bütün olay da bu havayı yakalayabilmek. Rakibi karşılama durumuyla, bizim sonraki kontrol halimiz arasında olumsuz bir durum oluştu. Çok tutucu kaldık topun arkasında kalma açısından. Bununla beraber maçın başlarında hızlı olumlu atak yapınca, oyuncu grubumuz daha fazla bekle ve hızlı atak yap tarafına döndü. Topun kontrolü, süresi ve kalitesiyle ilgili ilk yarıda herhangi bir baskımız olmadı."

"ATTIĞIMIZ İKİNCİ GOL VE YEDİĞİMİZ İLK GOL GARİPTİ"

"Plansız, zorlama hızlı ataklarla takımın boyu, mesafesi artmaya başladı. Rakip topu kapınca da topun peşinde koşma haline büründü. İkinci yarıya başlarken bunu düzeltmemiz gerekiyordu. Rakibin attığı ilk gol ve bizim attığımız ikinci gol maçta garip gollerdi. Vuruş açısından garipti. Öz güven artırma konusunda beraberliği yakalamamız biraz olumlu hava kattı takıma. Yediğimiz ikinci gol, hallettiğimizi sandığımız yerden geldi. Savunmada bu önlemi almamıza rağmen bu gol geldi. 2-2'yi yakalamak bizi yine oyunda tuttu. Beşiktaş'ın oyundaki gücünün ve etkinliğinin azalmaya başladığı dakikalarda, tüm savunma kendi pozisyonunu korurken Beşiktaş'ın üçüncü golü geldi ve istemediğimiz bir skorla karşı karşıya kaldık."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"