comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Aydoğan Cevahir kimdir? Beşiktaş başkan adaylığını açıkladı

23 Şubat 2019, Cumartesi 15:12
Aydoğan Cevahir kimdir? Beşiktaş başkan adaylığını açıkladı

Beşiktaş divan kurulunda Aydoğan Cevahir başkan adayı olduğunu açıkladı. Peki Aydoğan Cevahir kimdir? Merak edilen detaylar haberimizde.

FutbolArena - Beşiktaş'ta 2019 yılınının ilk Divan Kurulu toplantısı Vodafone Park'ta gerçekleşti. Kürsüde konuşma yapan Aydoğan Cevahir, açıklamasının sonunda başkan adaylığını açıklayarak sürpriz yaptı. Peki Aydoğan Cevahir kimdir? Aydoğan Cevahir ne iş yapar? Beşiktaş taraftarının merak ettiği bilgileri derledik.
 

Beşiktaş Başkanı Aydoğan Cevahir ne iş yapıyor?


Beşiktaş divan kurulunda Aydoğan Cevahir başkan adayı olduğunu açıkladı. Beşiktaş divan kurulu üyesi Aydoğan Cevahir, "Mayıs ayındaki seçimli kongrede başkan adayıyım. Hodri meydan diyorum. İngilizce, Arapça ve İspanyolcam çok iyi; Fikret Orman da İngilizce biliyor hodri meydan!" dedi.

İstanbul doğumlu olan Aydoğan Cevahir, İnşaat ve Turizm sektöründe girişimlerde bulundu. Cevahir Alışveriş Merkezi'nin yöneticisi olan 58 yaşındaki iş adamı Aydoğan Cevahir, Yeniköy Spor Kulübü Başkanlığı, Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanlığı, Feriköy Spor Kulübü 2. Başkanlığı, Alibeyköy Spor Klubü Başkanlığı, Kireçburnu Spor Kulübü Başkanlığı ve Tarabya Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini yaptı.

Beşiktaşlılar Cemiyeti Başkan Yardımcılığı, Karadeniz Sanayici İş Adamları Derneği Kuruculuğu ve  Asrın Beşiktaşlılar Derneği Asbaşkanlığı gibi sorumluluklar üstlendi. Geçmiş dönemlerde AKP İstanbul 3. Bölge'den milletvekili adaylığında bulundu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)