comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Avrupa temsilcilerimiz (Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Konferans Ligi)

15 Mayıs 2021, Cumartesi 23:00
Avrupa temsilcilerimiz (Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Konferans Ligi)

Süper Lig sona erdi. UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi temsilcilerimizi sizler için derledik.

FutbolArena - Süper Lig'de son hafta maçlarının ardından Beşiktaş şampiyonluğunu ilan etti. Gelecek sezonki UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi temsilcilerimiz merak konusu oldu. Süper Lig'in sona ermesiyle Türkiye'yi Avrupa kupalarında temsil edecek kulüpler büyük ölçüde netleşti. Beşiktaş ile Antalyaspor arasında oynanacak Türkiye Kupası final maçının sonucuyla Avrupa'ya göndereceğimiz takım sayısı ve katılacakları turnuvalar kesinleşmiş olacak.

TÜRKİYE'NİN 2021-22 SEZONU AVRUPA KUPALARI KONTENJANI
UEFA Şampiyonlar Ligi (2 Takım)
UEFA Avrupa Ligi (1 Takım)
UEFA Konferans Ligi (2 Takım)

BEŞİKTAŞ VE GALATASARAY, UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ VİZESİ ALDI

Şampiyon Beşiktaş ve Süper Lig'i 2. sırada bitiren Galatasaray, ülkemizi gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek. Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi macerasına ön eleme turundan başlayacak.

Beşiktaş'ın UEFA Şampiyon Ligi'ne direkt katılım durumu Chelsea'nin alacağı sonuçlarla belli olacak. Chelsea eğer Şampiyonlar Ligi'ni kazanır ve Premier Lig'i ilk 4'te bitiremezse, Süper Lig şampiyonu Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne play-off turundan başlayacak.

UEFA AVRUPA LİGİ VE UEFA KONFERANS LİGİ TEMSİLCİLERİMİZ

Fenerbahçe, Süper Lig'i 3. sırada tamamlarken, Trabzonspor sezonu 4. sırada bitirdi. Süper Lig'de sezonun 5.'si ise Sivasspor oldu. UEFA Avrupa Ligi ve gelecek sezon ilk defa düzenlenecek olan UEFA Konferans Ligi'ndeki temsilcilerimiz, Türkiye Kupası finalinden sonra netleşecek. 

SİVASSPOR'UN KADERİNİ KUPA FİNALİNİ BELİRLEYECEK

Süper Lig'i 4. sırada bitiren Trabzonspor'un gelecek sezon UEFA Konferans Ligi'ne katılması kesinleşti. Sivasspor katılım hakkı elde etmek için Türkiye Kupası'ndan gelecek sonucu bekleyecek.

Türkiye Kupası'nı Beşiktaş kazanırsa, Fenerbahçe gelecek sezon ülkemizi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil edecek. Böylelikle Süper Lig'i 5. sırada bitiren Sivasspor, UEFA Konferans Ligi'ne gitmeye hak kazanan bir diğer takım olacak.

ANTALYASPOR KAZANIRSA FENERBAHÇE, UEFA KONFERANS LİGİ'NE GİDECEK

Eğer kupayı Antalyaspor kazanırsa, bu durumda UEFA Avrupa Ligi biletini Akdeniz ekibi alacak. Fenerbahçe ise gelecek sezon UEFA Konferans Ligi'ne gidecek. Sivasspor bu durumda Avrupa'ya gitme şansını kaybedecek.

Antalyaspor ile Beşiktaş arasındaki Ziraat Türkiye Kupası finali 18 Mayıs Salı günü İzmir'de oynanacak.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!