comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Atınç Nukan, Türkiye'ye mi dönüyor? Sürpriz açıklama

29 Mayıs 2019, Çarşamba 00:46
Atınç Nukan, Türkiye'ye mi dönüyor? Sürpriz açıklama

Almanya Bundesliga ekibi Leipzig'de futbol hayatını sürdüren ancak forma şansı bulamayan Atınç Nukan, kulüpten ayrıldığını açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Almanya Bundesliga takımı Leipzig ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan milli futbolcu Atınç Nukan, sosyal medya hesabından ayrılık açıklaması yaptı. Atınç Nukan, Beşiktaş'tan 6 milyon avro karşılığında transfer edilmişti.
 

Atınç Nukan Leipzig'den ayrıldı mı?


Instagram hesabından açıklama yayınlayan Atınç Nukan, "Anılar ve desteğiniz için teşekkürler. Gelecek için size başarılar dilerim. Her veda yeni bir başlangıçtır." dedi. Ağır sakatlıklar yaşayan ve Beşiktaş ile kiralık sözleşmesinin bitmesinin ardından Leipzig'de forma giyemeyen Atınç Nukan, kulüpten ayrldığını resmen duyurdu.

Yerli ve ucuz bir seçenek olması nedeniyle, milli futbolcunun yeni adresinin Türkiye olacağı öngörülüyor. 2015 yılında 6 milyon avroya satılan Atınç Nukan, ardından Beşiktaş'a kiralık olarak geri dönmüş ancak talihsiz sakatlıklardan kurtulamamıştı. Atınç Nukan en son 12 Ocak 2019'da oyanan Leipzig - Galatasaray hazırlık maçında 15 dakika forma giymişti.
"KENDİME KIZGINIM"

Devre arası transfer döneminde Alman basınına röportaj veren Atınç, "Sakatlık süreciyle ilgili konuşan Atınç Nukan, "Kendime kızgınım. Erken dönebilmek için zorladım ve sakatlık sürecim uzadı. Ama artık bunlar geride kaldı ve kafa olarak çok daha güçlü durumdayım" demişti. O dönem Leipzig'de kalmak istediğini belirten genç savunmacı, "Yeni bir kulüp aramıyorum. Burada mutluyum ama ilginç bir teklif gelirse belki düşünebilirim" şeklinde konuşmuştu.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)