comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Atilla Türker'den yabancı sınırı açıklaması: 'Tekrar 5'e düşebilir'

17 Eylül 2017, Pazar 14:14
Atilla Türker'den yabancı sınırı açıklaması: 'Tekrar 5'e düşebilir'

Atilla Türker, FutbolArena'ya son dönemde tartışma konusu haline gelen yabancı oyuncu sınırı ile ilgili çok önemli bilgiler aktardı.

FutbolArena - Habertürk gazetesi spor yazarı Atilla Türker, son dönemde tartışılan yabancı oyuncu sınırıyla ilgili konuştu.
Atilla Türker, mevcut sistemin değişeceğini söylerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olaya değinmesi sonrası sürecin hızlı bir şekilde ilerleyeceğini belirtti.
 

Yabancı oyuncu sınırı değişecek mi?


Konunun Kulüpler Birliği'nde masaya yatırılacağını belirten Atilla Türker, Cuma günü de TFF'de çok önemli bir toplantı olacağını belirtti.
Atilla Türker, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada, Bir süredir beri yabancı oyuncu konusunda bazı hazırlıklar yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı açıklamayla düğmeye başladı. Kulüpler Birliği toplantısında yabancı oyuncu konusu masaya yatırılacak. Cuma günü de TFF yönetim kurulu toplantı yapacak ve aşamalı olarak yabancı sayısında yeni bir sistem yaratılacak. Takımlarında 3-4 yıllık sözleşmeleri olan futbolcular var. 2 sezon sonra yürürlüğe girmesi kaydıyla önce 8'e sonra her sene birer tane azalarak yabancı sayısının yeniden 5'e düşürüleceği bildirildi" dedi.

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"