comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Atiba efsanesi nasıl başladı? '1 saniye düşünmeyin! Adam beton!'

02 Aralık 2019, Pazartesi 23:14
Atiba efsanesi nasıl başladı? '1 saniye düşünmeyin! Adam beton!'

Beşiktaş taraftarlarının sevgilisi ve kulübün efsane isimlerinden biri haline gelen Atiba'nın transfer sürecini Önder Özen beIN Sports'ta anlattı. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın Kayserispor'u 4-1 mağlup ettiği maçta 1 gol atan ve performansıyla ayakta alkışlanan Atiba'nın siyah beyazlılara geliş hikayesini beIN Sports'ta Önder Özen anlattı. 

"BEŞİKTAŞ'A ÖNCE SAĞ BEK OLARAK ÖNERİLİYOR"
Sağ bek olarak öneriliyor. O zaman PSV'de sağ bek olarak oynuyordu. Fikret Demirer sağ bek olarak uygun bulmadı. Uygun bulsalardı alınmayacaktı. O zaman 5-6 yabancı hakkı vardı. 2 tanesi zaten mecburen oynamak zorundaki oyunculardı. Fernandes ve Almeida. Bek Türk olmak zorundaydı. 

"SLAVEN BILIC ORTA SAHA OLARAK İSTEDİ"

Sonra Bilic orta saha olarak istedi. Atiba'nın Danimarka'da eski kulübünün sportif direktörü ile konuştuk. O ikna etti bizi. 1 saniye düşünmeden hemen alın alabiliyorsunuz. Orta saha olarak fark yaratacak dedi. O şekilde ikna olduk. Fikret Demirer orta saha olarak hiç izlemedi. Sağ bek olarak izletildi. Fark o. 

"VÜCUDUNDA BİR GRAM YAĞ YOK"

Atiba'nın sporcu kişiliği çok önemlidir. Atiba'nın sporcu karakteri çok yüksek. İnsan olarak çok değerli. Fizik olarak ekstra yağ yok vücudunda. Bir gram yağ yok. İlaç kullanmıyor. Baş ağrısı ilacı bile almaz. Tedavilerini bile ilaçsız tedaviyle yapıyor. Bebek kadar sağlıklı vücudu. İç organları, karaciğeri bebeğin kadar sağlıklı. O sebeple uzun yıllar oynuyor. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)