comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Antalyaspor - Beşiktaş maçı yazar yorumları: 'Hangisi gerçek?'

03 Kasım 2019, Pazar 10:10
Antalyaspor - Beşiktaş maçı yazar yorumları: 'Hangisi gerçek?'

Antalyaspor-Beşiktaş maçının ardından spor yazarları değerlendirmelerde bulundu. Beşiktaş'ın ikinci yarıda oynadığı futbol eleştiri konusu oldu.

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig'in 10. haftasında konuk olduğu Antalyaspor'u 2-1 mağlup etti. Ali Ece, Erman Toroğlu ve Turgay Demir gibi spor yazarlarının Antalyaspor-Beşiktaş maçı yorumlarını sizler için derledik.

ALİ ECE - FANATİK
"11'de skor 2-0 olunca çok kişinin aklına “Beş dakikada Beşiktaş” mottosu geldi. Lakin ikinci yarının Beşiktaş adına özeti “Beşiktaş, sevenine arefeyi gösterir, bayramı göstermez” oldu. İlk 15 dakika ve ilk yarının son 5 dakikasındaki direkt kaleye giden dikey hızlı pas futbolu, Beşiktaş kadrosundaki oyuncu malzemesine daha uygun. Lakin Beşiktaş'ta forma giyen oyuncular, o ilk 15'teki yüksek tempolu direkt hücum oyununu 90 dakikaya yayabilecek kolektif fizik kondisyon seviyesinde değiller. Ya sakatlıktan yeni çıkmışlar ya da sakatlıklar nedeniyle zaten birçok eksik nedeniyle başka mevkilerde oynamak zorundalar. Öyle ya da böyle Lens ilk yarı sonunda kaleciyle karşı karşıyayken uzun zamandır yapmadığını yapıp skoru 3- 0'a getirseydi, tansiyon hastası Beşiktaşlılar bile uzun süredir ilk kez rahat bir maç izleyecekti. Tam tersi olunca ikinci yarıdaki oyun nedeniyle daha önce tansiyon hastası olmayan Beşiktaş taraftarları da şimdilik tek ilacı Atiba olan tansiyon hastalığıyla tanışmak zorunda kaldılar. Geçmiş olsun!"

ERMAN TOROĞLU - SABAH

"Antalyaspor ilk yarı rezalet... Hatta rezalet ötesi... Beşiktaş gayet iyi geliyor. 3-4-5'i rahat bulur. Kaçırıyor. Laubalilik de var. 'Eğer bir mucize olmazsa Beşiktaş bu maçtan rahat çıkar' diyoruz. İkinci yarı başlıyor. Allah Allah o Antalya gitmiş başka Beşiktaş gelmiş. Yani yılanın derisi yüzülmüş. Bu sefer Antalya kaçırdıkça kaçırıyor. Beşiktaş kazanıyor ama tabiri caizse; verilmiş sadakası varmış!

Ben Antalya yöneticisi olsam futbolculara büyük ceza veririm. Para cezası… Mağlup oldukları için değil. Madem ikinci yarı bu futbolu oynuyorsunuz, hani bir şarkı var ya 'Daha önce nerelerdeydiniz' diye onun yüzünden. İki yarıya baktığımızda maç 2-2 bitseydi adaletli olurdu. Karşılaşmanın hakkı da buydu. Bir devre Beşiktaş bir devre Antalya müthiş... Bu tip maçlarda teknik taktik yazamazsınız.

Yalnız şunu da ilave edelim; Antalya ve Beşiktaşlı futbolcuları mücadelesinden dolayı tebrik ederim. Sebebi stadın çim zemininin rezilliği. İnanın jokey kulübü böyle bir sahada atların koşmasına izin vermez. Bu zeminlerin düzeltilmesi lazım. Büyük sakatlıklara yol açılabilir. Futbolculara milyonlar veriyorsunuz stadın zeminine 3 kuruş harcamıyorsunuz. Yapılırken drenajların doğru yapılması şart."

TURGAY DEMİR - FOTOMAÇ

"Maçın bir on beş dakikası var ki üzerine futbol kitabı yazarsın… Önde baskıyla kazanılan top en çabuk şekilde, en doğru oyunculara veriliyor Ve Beşiktaş iki farkı buluyor… Sonunda taraftarların istediği Beşiktaş 15 dakikada istenileni veriyor.

Vida uçuyor, Diaby kasırga gibi esiyor v.s. Ardından kalan 30 dakikada tempo az düşse bile manzara aynı… Elneny kaçırıyor, Lens kaçırıyor, mutlak gollük pozisyonlar güme gidiyor, diğerlerini saymıyorum bile… Şu gollerin birkaç tanesi olsa geçen sezonki 6'lık maçı da geçebilirdi. Peki hal böyleyken, "Maç bitti" diyebiliyor muyuz!? Hayır! Beşiktaş o güveni vermiyor.

İkinci yarı paspas sistemi geri dönüyor. Atiba Atiba değil, Elneny gitmiş başka biri gelmiş. Diaby yerinden kıpırdamıyor. Ljajic boş kale yerine topu tribüne gönderiyor. Nazım bir kanadı koridora çevirirken Makairu'nun aldığı her top tehlike, biri de gol oluyor. Abdullah Avcı Umut'tan sağ kanat devşirirken orijinal kanat oyuncusu Lens'i çıkarıp Adem'i sahada tutuyor… Allah'tan Burak Yılmaz'ı da oyuna aldı da Antalyaspor'un cümbür cemaat hücuma gelmesi önlendi. Beşiktaş bildiğin dökülüyor, Antalya'nın bunaltıcı baskısı en sonunda Karius'un ayaklarından dönüyor. Ve güle oynaya alınabilecek üç puanı alırken Kartal kan-ter içinde kalıyor.Hangisi gerçek, hangisi rüya karar sizin!"

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)