comScore
1 / 8

Alman basınından olay iddia! Emre Can'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a...

FutbolArena - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Alman Milli Takımı için oynayan İlkay Gündoğan ve Mesut Özil ile görüşmesi Almanları kızdırdı.

2 / 8
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İngiltere ziyaretinde Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun ile görüşüp basına fotoğraf vermesi Almanları kızdırdı.
3 / 8
EURO 2024’e Türkiye ile birlikte aday olan Almanya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterilmişti.
4 / 8
Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Grindel konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

"DFB, göçmen kökenli oyuncuların özel durumlarına elbette saygı duyuyor. Ancak hem futbol hem de DFB’nin değerleri, Bay Erdoğan tarafından yeterince önemsenmiyor. Bu yüzden milli futbolcularımızın kendisinin seçim kampanyası için istismar edilmeleri hoş değil. İki oyuncumuz, bu eylemleriyle DFB’nin uyum çalışmalarına yardım etmedi."
5 / 8
Bu gelişme Almanya’da gündem olurken Bild Gazetesi’nden konuyla ilgili yeni bir iddia geldi.
6 / 8
Gazetede yer alan habere göre Liverpool’da forma giyen Emre Can, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu davetini kabul etmedi. Türk kökenli olan Emre Can’ın bu hareketi bir karakter gösterisi olarak değerlendirildi.

7 / 8
İlkay Gündoğan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeleriyle ilgili, "Biz siyasi bir imaj vermek için buluşmadık. Seçim kampansı yapmak bizim işimiz değil.
8 / 8
Alman Milli futbolcuları olarak Federasyonun değerlerine bağlıyız ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bizim hayatımız futbol, siyaset değil" dedi.