comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ali Gültiken'den şampiyonluk yarışı yorumu

21 Kasım 2017, Salı 15:40
Ali Gültiken'den şampiyonluk yarışı yorumu

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ali Gültiken, Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 3.'sü gerçekleştirilen 'Sporun Mutfağındakiler Paneli'ne katıldı.

FutbolArena -  Beşiktaş ve A Milli Takım'ın eski forvetlerinden biri olan Ali Kurtuluş Gültiken, Süper Lig'de yaşanan şampiyonluk yarışı hakkında ve Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi performansı hakkında açıklamalarda bulundu.


Ali Gültiken'nden Beşiktaş ve şampiyonluk açıklaması


Beşiktaş ve A Milli Takım'ın eski forvetlerinden biri olan Ali Kurtuluş Gültekin, ligde şu anda 3 takım arasında şampiyonluk yarışının sürdüğünü belirterek, "Ben ilk yarının sonunda Fenerbahçe'nin de buna dahil olacağını düşünüyorum. İkinci yarı 4'lü bir yarış olacak gibi görünüyor. Fenerbahçe bu dönemi iyi geçerse lig farklı bir noktaya gidebilir. Son yıllarda görmediğimiz gibi çok zorlu ve çok zevkli bir lig izleyebiliriz" dedi.

Eski milli futbolcu Ali Kurtuluş Gültiken ise Mersin'de bulunmaktan ve futbol takımlarına ödül vermekten büyük keyif aldıklarını söyledi. Futbola kendisinin de amatör bir ruhla başladığını kaydeden Gültiken, uzun bir süre sahalarda kaldığını dile getirdi. Futbolun herkesin ortak sporu olduğunu ifade eden eski futbolcu, "Türkiye'de ve dünyada en çok konuşulan, en çok bahsedilen, en çok peşinden koşulan, en fazla heyecan oluşturan spor futboldur. Dolayısıyla bizde de milyonlar hep futbolun arkasından gidiyor" şeklinde konuştu.
''ASLA PES ETMEMEK LAZIM''

'Futbolcu olmanın sırrı nedir?' şeklinde sorulan bir soruyu yanıtlayan Gültiken, "Allah'ın önce bir yetenek vermesi lazım. Sonra bu yeteneği kendi adımıza geliştirmemiz lazım ama yaptığımız işi de çok sevmemiz gerek. Asla pes etmemek lazım. Disiplinli olmak, iyi beslenmek, sevdiğiniz işi çok fazla araştırmak zorundasınız. Tabii en önemlisi şevkle ve aşkla yaptığınız işin peşinden koşmak lazım. Gençlerimizde de bu var" ifadelerimi kullandı. ''BEŞİKTAŞ GRUPTAN ÇIKAR''

'Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde Porto'yu yenebilir mi?' sorusuna ise Ali Gültiken'in cevabı şöyle oldu:

"Kazanır. Ama şunu söyleyeyim, kazanmasa da berabere kalsa da çıkar. Hiç ihtimal vermiyoruz. Olur ya futbolun tersliği olur kaybedebileceğiniz günlerde olabilir. Bugün bir futbol talihsizliği yaşayıp kaybetse de çıkar. Yani 10 puanla artık bundan sonra her halükarda o gruptan çıkarız diye düşünüyorum."

''ŞAMPYONLUK 4 TAKIM ARASINDA GEÇER''

Süper Lig'de şampiyonluk yarışının 4 takım arasında geçeceğini düşündüğünü dile getiren Gültiken, "Şu anda bir şey söylemek çok zor. Ancak görünüyor ki 3'lü bir yarış var. Ama ben ilk yarının sonunda Fenerbahçe'nin de buna dahil olacağını düşünüyorum. İkinci yarı 4'lü bir yarış olacak gibi görünüyor. Fenerbahçe bu dönemi iyi geçerse lig farklı bir noktaya gidebilir. Son yıllarda görmediğimiz gibi çok zorlu ve çok zevkli bir lig izleyebiliriz" diye konuştu.

''AYKUT KOCAMAN İLE İLGİLİ İLERLEYEN SÜREÇTE..''

Aykut Kocaman'ın başarılı bir teknik adam olduğunu belirten Ali Kurtuluş Gültiken, "Aykut hocayı beğeniyorum. Son dönem içerisinde belki de Aykut Kocaman'ın bu süreçte beklediği skorlar olmadı ama genel olarak şuna bakmak lazım; Aykut hoca geçmiş dönemde geldiğinde ve teknik direktörlük kariyeri içerisinde çok başarılı bir teknik adam. Fenerbahçe'yi kriz döneminde yönetmiş, şampiyonluk yaşamış, Avrupa'da önemli bir yere getirmiş, Türkiye Kupası'nı yıllar sonra kazandırmış. Bu süreçte üst üste başarıları olan ve kriz döneminde kriz yönetmiş bir teknik adam. Bu dönem içerisinde elbette Fenerbahçe camiası bundan hoşnut değil ama süreçte biraz daha farklı şeyler izleyeceğiz gibi geliyor" şeklinde konuştu. 


Ali Gültiken'den Milli Takım açıklaması


A Milli Futbol Takımı'ndaki problemin psikolojik olduğunu aktaran CNN Türk Spor Müdürü Cem Yılmaz, "1930'dan beri dünya kupası finallerine sadece 2 kez gidebildik. Bu sene yine ıskaladık. Bence potansiyeli fazlasıyla olan bir ülkeyiz. Bugün İzlanda'nın bu düşük nüfusla gruptan birinci olarak çıktığını düşündüğümüzde hakikaten bir yanlışlık, bir tuhaflık var. İzlanda gidiyor, biz gidemiyorsak bir sorun var. Oyuncu potansiyelimiz var ama bunu iyi değerlendiremiyoruz. Geçen yıl da sürekli bir kaos yaşandı. Biraz kendi kendimizi bozuyoruz. Bence sorun burada. Belki son yıllarda alt yapıda da ciddi sorunlar oluştu ama en önemli sorunumuz psikolojik ve mental" dedi. 

Spor spikeri Emre Tilev ise futbolun ilk başlangıcı ile sonrasındaki süreçle ilgili öğrencilere bilgiler verdi. Tilev, ayrıca örnek bir maç anlatımı yaparak renkli görüntüler oluşturdu. Konuşmaların ardından panele katılan konuklara çiçek ve plaket verildi.

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)