comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer: "Maçları eğlenceye dönüştürmek lazım"

12 Kasım 2019, Salı 12:59
Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer:

Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, EkoLig raporunun ardından FutbolArena'nın sorularını yanıtladı.

FutbolArena - 4. EkoLig raporu bugün Zorlu Center'da düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. FutbolArena'nın canlı olarak yayınladığı toplantının ardından Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer özel açıklamalarda bulundu.

"İNSANLARI AVM'DEN STATLARA ÇEKMEK GEREKİYOR"
"Seyirci sayısındaki sıkıntı 4 büyükler dışındaki takımların tribüne giden taraftar sayılarının az olması. 4 büyük kulüpte bu konuda sorun yok. Fakat diğer kulüplerin maçları eğlence haline getirmesi lazım. İnsanları AVM yerine statlara çekecek bir eğlence ortamı yaratmak gerekiyor. Statlarımız hem yeni, hem de kapasiteleri yeterli. Burada maç saatleri de çok önemli."

"MAÇ SAATLERİ ÇOK ÖNEMLİ" 

"Pasta yeterince büyük.Yayıncı kuruluş da ciddi bir katkıda bulunuyor. Onları da korumak lazım. Ligde 18 takım var, 9 maçın hepsinin saatlerini ayarlamak gerekiyor. Cuma ve Pazartesi akşamı maçları izletmek çok zor."

"GELİRLERİMİZ MAKUL, GİDERLER FAZLA"

"Gelirlerimiz çok makul ancak giderlerimiz çok sıkıntılı. Gelirimiz TL ama giderimizin çoğu Euro. Türkiye'de çok fazla genç nufüs var. Bizim keşfedilmemiş oyuncu bulmamız gerekiyor. Belki de Afrika'da oynayan ve burada atılım yapabilecek oyuncuları getirmek gerekiyor." 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)