comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ajdin Hasic'in Beşiktaş süreci! '10-15 milyon euro kazandırır'

30 Ocak 2020, Perşembe 20:03
Ajdin Hasic'in Beşiktaş süreci! '10-15 milyon euro kazandırır'

Beşiktaş, Ajdin Hasic'in lisansını çıkarıyor. Peki Ajdin Hasic kimdir? Genç futbolcunun Dinamo Zagreb'den olaylı bir şekilde ayrılış şekliyle birlikte 2018 yılında yaşananları derledik. 

FutbolArena - Beşiktaş genç futbolcu Ajdin Hasic'in lisansını çıkarıyor. TRT Spor'un haberine göre, imza parası problemini çözen siyah beyazlı yönetim, Ajdin Hasic'in lisansını çıkarmak için tüm pürüzleri ortadan kaldırdı. Peki Hasic'in Beşiktaş'a geliş ve Dinamo Zagreb'den ayrılış sürecinde neler yaşandı?


Ajdin Hasic kimdir?


Dinamo Zagreb'den olaylı bir şekilde ayrılan Hasic ve ailesi, Hırvat kulübü tarafından dava edilmişti. Hırvat basını ise o dönem Dinamo Zagreb'i "10-15 milyon euro kazandıracak bir oyuncuyu bedava kaptırdılar" şeklinde eleştirdi. Aynı dönemde Aynı dönemde bu konuda ihmali olduğu gerekçesiyle Dinamo Zagreb yöneticisi Tomislav Svetina görevden alındı. Davayı ise Ajdin Hasic'in ailesi kazandı. 

İŞTE YAŞANANLAR! DİNAMO ZAGREB: "KANDIRILDIK"

Dinamo Zagreb yönetimi, kulübün resmi belgede dolandırıcık ve sahtecilik suçu gerekçesiyle Ajdin Hasic'in ailesine dava açtı. Dava sürecinde ise Hırvat kulübü tam anlamıyla karıştı ve kulübün yöneticisi Tomislav Svetina'nın görevine son verildi. 

HASIC'IN AVUKATI İDDİALARI REDDETTİ

Ajdin Hasic'in ailesinin avukatı Davor Rodic ise geçen bu ay yaptığı açıklamada Dinamo Zagreb'in iddialarını reddetti. 

Rodic yaptığı açıklamada, "Dinamo Zagreb yönetimi ve Hasic'in ailesi yeni sözleşme değil, sözleşmenin feshine karar veridler. Bunu kulüp de iyi biliyor. Hasic'in ailesi, Dinamo Zagreb yönetiminden Hasic'in sözleşmenin yükümlülüklerini ihlal ettiği konusunda uyarı mektubu aldı. Bu mektupta Hasic'in 3 gün idmana gelmediği ve bundan dolayı kulüp kurallarınını ihlal ettiği yazıldı. Yani Hasic'in ailesi Dinamo Zagreb'i kandırmadı. Dinamo Zagreb zaten sözleşmeyi feshetmek istiyordu." dedi. AJDIN HASIC'İN ANNESİ: "DINAMO ZAGREB'İN SUÇLAMASI DOĞRU DEĞİL"

Ajdin Hasic'in annesi yine geçen ay mahkeme süreciyle ilgili olanları anlattı. Hasic'in annesi, "Bunların hiçbiri doğru değil. Dinamo Zagreb kulübü kendi hatalarını örtmek için kamuoyunu kullandı. Hiçbir şekilde yeni sözleşme konusunda konuşmadık. Kaldı ki, Dinamo Zagreb de Hasic'e inanmıyordu. Sözleşmeyi feshettikten sonra Real Madrid'in ilgisi olduğu doğrudur. Ancak sonrasında Dinamo Zagreb kulübü olayı mahkemeye taşıdı. Biz de bu yüzden yasal yardım almak için Split'ten avukat kiraladık. Biz Dinamo Zagreb'i suçlamadık ama onlar bu konuda bizi suçladı." dedi. 

HIRVAT BASINI: "DİNAMO ZAGREB 10-15 MİLYON EURO KAZANDIRACAK HASIC'I BEDAVAYA KAPTIRDI"

Hırvat basını ise Dinamo Zagreb yönetimini Hasic konusunda sert bir dille eleştirdi. Yönetimde yaşanan iç savaştan dolayı Hasic'in serbest kaldığını ve önümüzdeki yıllarda kulübe 10-15 milyon euro kazandırabilecek bir oyuncunun bedavaya bırakıldığını yazdı. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!