comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi'nin PFDK'ya sevk edilmesine neden olan Aziz Yıldırım sözleri

29 Aralık 2017, Cuma 17:39
Ahmet Nur Çebi'nin PFDK'ya sevk edilmesine neden olan Aziz Yıldırım sözleri

Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevk edilmişti. 

FutbolArena - Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz gün TV 8.5 kanalında yaptığı sportmenliği aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü idarecisi AHMET NUR ÇEBİ'nin 27.12.2017 tarihinde televizyon programında yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca 29.12.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi. 
AHMET NUR ÇEBİ NE SÖYLEMİŞTİ?

Ahmet Nur Çebi'nin TV 8.5 kanalında PFDK'ya sevk edilmesine neden olan açıklamaları şu şekilde:

"AZİZ YILDIRIM'IN SÜLEYMAN SEBA'YI ÖRNEK ALMASI GEREKİYOR"

Beşiktaş ile en çok uğraşan Mahmut Uslu. Gereksiz beyanatlar verip ortalığı karışırıyor. Bu yüzden de iki takımın başkanının arası açılır gibi oldu. Aziz Yıldırım bizim için Süleyman Seba'yı örnek alsınlar dedi. Biz alıyoruz ama bence bir an önce kendisinin de Süleyman Seba'yı örnek alması gerekiyor. 

"ALİ ŞAFAK ÖZTÜRK'E AZ BİLE SÖYLEMİŞİM"

Ali Şafak Öztürk o dönem başkanımız Fikret Orman hakkında dalga geçercesine beyanatlar vermişti. Mobese kamerası görse oraya da konuşacak tarzında yakışıksız söyler. Ben de o dönem kendisine "Tetikçilik yapma" dedim. Az bile söylemişim. 

CANER ERKİN'E VERİLEN CEZA FAZLA

Futbolun fair play olduğunu biliyorum. İnsanlar birbirlerine sevgi ve saygı göstermeli. Herkes için geçerli. Orada nezaket olmalı. Ancak öncelikle şunu söylemek istiyorum. Caner Erkin için 6 maç ceza fazla. Aynı şeyi başka bir takımdan birisi yaptı ve cezasında indirime gidildi. İsmini vermeyeceğim. Caner duygusal bir çocuk. Son derece nazik ve kibar da bir çocuk. Bu garip gelebilir ama öyledir, özel hayatını bilmez kimse. Ancak futbol bir voleybol maçı değil. Adrenalini arttıran bir spor. Özünde kötü niyetli yapılmıyor. Caner bu niyette bir insan değil. Bana göre 2-3 maç olmalıydı."

Siyah Beyazlı takımla ilgili gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.