comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi'den yabancı hakem önerisi

22 Şubat 2021, Pazartesi 09:54
Ahmet Nur Çebi'den yabancı hakem önerisi

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündemde yer alan konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sabah Gazetesi'ne konuşan Çebi, derbi maçlarda yabancı hakem önerisinde bulundu.

"AĞABEY MODELİ OLARAK DÜŞÜNDÜLER"
"Babam spora çok önem veren biriydi, bizi de böyle yetiştirdi. Hayatımın önemli bir bölümünde spor kulüplerinde yöneticilik yaptım. Kulüpler Birliği başkanı olmam için diğer kulüplerin başkanları çok ısrar etti. 'Ağabey' modeli olarak düşündüler. Ben de kabul ettim. Türk futbolundaki sorunların çözümü için uğraşıyoruz."

"KADIN FUTBOLUNA ÖNEM VERİYORUM"

"Beşiktaş diğer kulüplere oranla kadın futboluna biraz daha önem veriyor. Kadınlarımız hayatın her alanında daha çok olmalı. 8 Mart'ta da kulüp olarak sürprizimiz var. Şimdi pandemiden dolayı evdeler. Antrenman yapamıyorlar, kasları eriyor sporcuların. Aslında büyük bir tehlike bu durum."

"BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLSUN DİYE UĞRAŞIYORUM"

"Şampiyon olsun diye uğraşıyorum ve olacağına da inanıyorum. İçinde bulunduğumuz şartlara göre sportif başarımız oldukça iyi. Ligdeki Anadolu takımlarını da çok önemsiyorum. TFF'nin lisans yönetmenliği sayesinde büyük takımları kontrol altına aldılar. Dört büyüklere transfer konusunda limit koydukları için Anadolu takımları ile aramızdaki uçurum da kapandı. Bunun sayesinde de liglerde rekabet açısından daha adil bir ortam oluştu. Maçlar da daha kaliteli oldu."

"ÇOK GEREKSİZ TRANSFERLER YAPILDI"

"Çok gereksiz transferler yapıldı popülizm uğruna. Kulüpler bunun ceremesini de şimdi çekiyor. Böyle popülist transferler aşırı borçlanmaya da yol açtı. Beşiktaş'ta iki sene önce öyle gereksiz transferler yapılmış ki, boşuna para ödediğimiz futbolcular var. Şov yapılsın diye transfer edilen isimlere milyon Euro'lar ödeniyor. Popülizm zaten Türk futbolunu bu hale getirdi."

"DERBİLERDE YABANCI HAKEM GELMELİ"

"TFF Başkanını Ben hiç aramadım, aramam da. Gerçekten sorun varsa hakemleri eleştiririm. Yoksa sırf eleştirmek için yapmam. Yurt dışından yabancı futbolcu nasıl transfer ediyorsak, hakemler de transfer edilmeli. Özellikle derbi maçları için yapılmalı. Bakın genç hakemler hata yapınca anlayışlı oluyorum ama tecrübeliler yapınca kabullenmekte zorlanıyorum."

"SİYASETİN FUTBOLA ETKİSİ YOK"

"Siyasetin futbol üzerinde etkisi yok, buna da hiç şahit olmadım. Siyasetçiler bir takımı tutabilirler ama hepsi Türkiye'nin takımı. Herkese eşit mesafede duruyor devletimiz. Herkese aynı şekilde destek olmaya çalışıyor."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"