comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi'den transfer itirafı! Cenk Tosun, Atiba, Vida

18 Mayıs 2022, Çarşamba 13:05
Ahmet Nur Çebi'den transfer itirafı! Cenk Tosun, Atiba, Vida

Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi, gündemde yer alan konularla ilgili basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. Çebi, "Önümüzdeki seçimde aday olmak için resmi başvurumu yaptım. TFF Başkanlığı gibi bir düşüncem yok. Eğer öyle bir düşüncem olsaydı Beşiktaş Başkanlığı için aday olmazdım." dedi.

"ZOR BİR DÖNEMDE GÖREVE GELDİK"
"Biz göreve geldiğimizde kulübün tüm gelirleri temlik edilmiş ve ödemeler 6 aydır yapılmamıştı. Kasaya 1 kuruş girmiyordu. Zor ve sıkıntılı bir süreçte göreve geldik."

"KEŞKE DAHA ÇOK ADAY ÇIKSAYDI"

"Keşke seçimde daha fazla başkan adayı olabilseydi. Şu anda sadece benimle birlikte bir arkadaşımızın daha yarışacağı seçim olacak. Diğer arkadaşa da başarılar diliyorum. Kendisini tebrik ediyorum. Beşiktaş'a hizmet etmek için talip olan herkese saygı duymak ve teşekkür etmek gerekiyor."

"BORÇ MAALESEF ARTMIŞ DURUMDA"

"Hatırlanacağı üzere borç 3.3 milyar TL'ydi... Şu anda durum 4.3 milyar TL. Bu keyifsiz bir durum. Faiz ve kur farklarından dolayı 1 milyar TL'lik bir fark oluştu. Bizim dönemimizde gelirlerimiz 1.8 milyar, giderlerimiz de 1.8 milyardır. Denk bütçeyi biz aslında gerçekleştirdik. Fakat bizim dışımızda olan ve daha önceki dönemlerden gelen faiz yükü ile kur farkı nedeniyle borç maalesef artmış gözükmektedir."

"PANDEMİ DÖNEMİNDE 3 KUPA ALDIK"

"Sayın Beşiktaşlılar, stadımızın iskanı yoktu. Bu iskan sorununu çözmek de bize nasip oldu. Akatlar ve Süleyman Seba tesislerimiz yenilenmiştir. Pandemi döneminde 3 kupa aldık. O dönemde görev yapan hocalarımıza, futbolcularımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. En zor dönemde alınmış 3 kupa var. Şampiyonlar Ligi'ne gittik ancak maalesef şanssızlıklar yaşadık. Hakem hataları, yorgunluklar ve sakatlıklar bu sezon hepsi bir araya geldi. Önümüzdek sene tüm bunlardan arınmış, gençlerle mücadele eden ve borçları eriten bir düzen kurmak istiyoruz."

"AMACIMIZ YILDIZ ALMAK DEĞİL, YARATMAK"

"Yıldız almak çok kolaydır, parayı verip borcu yapıyorsunuz ve evinize gidiyorsunuz. Sizden sonra gelenler acıyı çekiyor. Amacımız yıldız almak değil, yıldız yaratmak. Bunu yavaş yavaş gerçekleştirmek istiyoruz. Fakat 20 kişilik kadroda gençlerimize örnek olacak, marka değerine katkı sağlayacak kalitede isimler olacaktır. Özellikle santrforda. Bunu belirtmek istiyorum."

"RIDVAN İÇİN TEKLİFLER GELİYOR"

"Rıdvan, Ersin, Serdar… Hepsiyle ilgili kapımız çalınıyor. Ama nasıl fayda sağlarız bu önemli. Kafamızdaki rakamları almadığımız sürece hiçbir genç futbolcumuzu bırakmayacağız."

"HAKEMLERİN HEPSİ DEĞİŞMELİ"

"Hakemlerle ilgili bağırdığınızda problemleri çözebiliyor olsaydınız bugün hakem sorunu konuşulur muydu? 50 yıldır her kulüp, başkan ve yönetici konuştu ama çözüm olmadı. Bir sorunun çözülmesi için ilgilisi kimse onunla gidip konuşacaksınız. Masaya yumruğunuzu orada vuracaksınız. Bunun dışındakiler şov. TFF ve MHK Başkanının istifa etmesini istemekle bu sorun çözülmez. Sorun hakemlerde. Genç hakemler gelmedi. Hata yapacaksa genç hakemler yapsın. Sonuçta bir operasyon yapıldı ama eksik yapıldı. Beşiktaş'a zarar verenler kaldı, vermeyenlerin bir kısmı gitti. Ben tamamının gönderilmesini istedim. Hakemlerin hepsi yenilenmeli. Eski hakemlerle vedalaşılmalı. Hatta TFF'de yer alan bütün kurulların hepsi taraflı. Hepsinin istifa etmesi gerekiyor. Önümüzde bir seçim var. Tüm hakemler ve kurullar değişmeli. Hakemlere çiçek verenler, geri dönüşlerini destekleyenler her maçtan sonra kamera karşısına geçip hakemlerden şikayet eden kişiler."

"RAHMİ KOÇ VE AİLESİ DEĞERLİDİR"

"Bütün kulüp başkanlarına ve aileye saygım var. Bir kulüp başkanı için asla böyle ifade kullanmam. O videoda arkadan birisi 'elinizi masaya vurun' dedi, ona cevap olarak 'şaklabanlık yapmam' dedim. O duyulmuyor. Rahmi Bey ve aile bizim için değerlidir. İki tane sağlıklı olmayan çocuğun yapmı olduklarını bir anlık hiddet veya provokasyon olarak düşünüyorum. Benim de sakin olmam gerekirdi. Keşke olmasaydı. Ama bu keşkeyi videoyu çeken arkadaşın demesini isterdim. Bir kulüp başkanı elbette Türk futbolu ile ilgili konuşabilir. Sayın Ali Koç da konuşuyor. Cesaretli bir şekilde. Ama Beşiktaş ile ilgili biz konuşuruz."

"ATİBA İLE DEVAM, VİDA İLE GÖRÜŞÜYORUZ"

"Vida ile pazarlık yapıyoruz. Sözleşmesi bittiği için arkadaşlarıyla vedalaşabilir. Biz kendisiyle görüşüyoruz. Beşiktaş'ın şartlarına uymadığı sürece hiçbir futbolcuyla devam etmeyi düşünmüyorum. Atiba bizim için çok kıymetli. Atiba ile yola devam etmeyi istiyorum. Ama Vida'nın şartları çok ağır. O şartlarda devam edemeyiz."

"BEN TRABZONSPORLU DEĞİLİM"

"Ben bu memleketin bir yerinde doğmak zorundaydım. Trabzon'da doğdum, Trabzonlu olmaktan gurur duyuyorum ama Trabzonsporlu değilim. 60 yıllık Beşiktaşlı bir Ahmet Nur Çebi var. Yazmaya devam etsinler. Trabzonspor benim takımım değil. Beşikta Beşiktaşlıyım. Beşiktaş varken Trabzonspor aklıma bile gelmez. Trabzonlu olmam, Trabzonspor'un başarılı olmasını isterim anlamına gelmez. Bu yazılanlar aşağılık bir tavırdır."

"CENK TOSUN'U İSTERİM AMA KENDİ ŞARTLARIMDA"

"Cenk Tosun bizim evladımız. Onunla görüştüm ama ücret konusunda aramızda ciddi bir fark var. Beşiktaş'ın şartlarında olacaksa isterim."

1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili soruya da yanıt veren Ahmet Nur Çebi, "Bir kurala dayanıyorsa ve herkese eşit oluyorsa bence olmalı. Hak, adalet söz konusuysa olsun ama değilse olmasın." dedi.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!