comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi'den TFF kararına tepki

25 Mart 2023, Cumartesi 16:56
Ahmet Nur Çebi'den TFF kararına tepki

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, olağan genel kurulda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, olağan mali genel kurulda açıklamalarda bulundu. TFF'nin depremden etkilenen ve ligden çekilen takımlarla ilgili karar hakkında konuşan Çebi, "O gün kalkıp, 'zamanı değil' diyenlere soruyorum; 'ne zamandı?' Ben ne yapmalıydım? Biz hiçbir aman 5 puan istemedik. Adaletten bahsettik." dedi.

"BİZ ADALETTEN BAHSETTİK"
"Hakemlerle ilgili gereken her şeyi yapıyorum. Fakat maalesef kokuşmuş düzenle baş etmekte zorlanıyorum. Bunun için desteğiniz gerekiyor. TFF, deprem sonrası iki karar aldı. Bana sorulan bir soru üzerine ben de görüşümü dile getirdim. O tarihte depremzedeler için en çok koşturanlardan biri de bendim. O gün kalkıp, 'zamanı değil' diyenlere soruyorum; 'ne zamandı?' Ben ne yapmalıydım? Biz hiçbir aman 5 puan istemedik. Adaletten bahsettik. O gün bizim önerimiz kabul edilseydi Galatasaray ve Fenerbahçe acaba susacak mıydı? Hayır arkadaşlar, hayat devam ediyor."


Ben diğer başkanlar gibi değilim. Bu hakemlerin gitmesi gerektiğini geçmişte de söyledim, bugün de söylüyorum. O gün ses çıkarmayanlar bugün şikayet ediyor. Biz kendimizle gurur duymalıyız. Biz şerefli ve onurlu bir kulübüz. O gün ne diyorsak bugün de aynısını söylüyoruz.

Göreve geldiğimizde kenarda koşan, hiçbir işe yaramayan futbolculara 30 M€ ödeme yaptık. Bu çok büyük bir para. Yanlış yapılan transferler yüzünden bu paraları ödedik. Bizim dönemimizde hiç kimseyle 5 yıl sözleşme yapmadık. Sadece genç çocuklarla yapıyoruz. Yıllık 4-5 M€ kazanan futbolcuyla 3-4 sezonluk sözleşme yapmıyoruz. Bizden önce yapılan yanlış transferlerden dolayı artık kulübümüz yük çekmeyecek. Bu sezondan sonra eski transferlerin hepsinden kurtulmuş olacağız.

Kulübümüz mali olarak olabileceği en iyi noktadadır. En azından kötünün iyisi olduğunu ve geldiğimiz noktayı unutmayalım. Benim geldiğim dönemde kulübümüz mali olarak yönetilemez durumdaydı. Bugün ise yönetilemeyen bir borcumuz yok. Ben kendime göre bir vizyon belirledim. Genç ve tanınmayan insanların yönetici olmasını istedim. Ben yalnız değilim. Tüm yöneticilerimden memnunum. Herkes, 10 yıllık yöneticileri tekrar görmek istiyor. Arkadaşlar, bu koltukları bırakıp gitmeyi herkes bilmeli."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!