comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi'den Quaresma ve transfer açıklaması

29 Ağustos 2020, Cumartesi 20:50
Ahmet Nur Çebi'den Quaresma ve transfer açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi transfer gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Didim'de kulübün geçen haftalarda başlattığı, "Bırakmam Seni" kampanyasına büyük destek veren Maril Resort Otel'in açılışına katılarak kurdeleyi kesen başkan Çebi, gündeme dair soruları yanıtladı.

PAOK mağlubiyeti hakkında konuşan Ahmet Nur Çebi, "Pandemi bir defa bizi çok hırpaladı. Lig çok geç bitti. Arkadan takımı toparlamakla uğraştık. Gidenler oldu ve gidenlerin yerine 1 hafta 10 gün içinde adam bulmak öyle kolay işler değil. 10 gün içinde bir imza atıyorsunuz 3 sene, 5 sene sırtınızda taşıyorsunuz. Hazırlık maçı yapamadık. Dolayısıyla böyle oldu ama biz alınan transferlerden de, gelenlerden de ümitliyiz"  ifadelerini kullandı. 
"HARCAMA LİMİTLERİ TRANSFER YAPMAMIZA İZİN VERMİYOR, OYUNCU GÖNDERMELİYİZ"

"Transferler çalışılır ve konuşulmaz. Altına imza atılmadan hiçbiri realize olmamış demektir. A dediniz B oldu gibi konuştuğumuz zaman ağzımızdan çıkan isimler taraftarımızı heyecanlandırıyor. Bu pazarlık konusu. Bazen kulüp veriyor futbolcu gelmiyor. Bazen futbolcu gelmek istiyor kulüp vermiyor. Bazen de ikisi veriyor bize uymuyor. Ben şahsen başkan olarak altına imza atmadan açıklama yapmıyorum. Bu sezon ilk defa uygulanıyor ve Beşiktaş için olduğu kadar diğer kulüpler için de büyük bir sorun. Kulüplerin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan çıkabilmeleri için tedbirli davranmalarını gerektiren bir uygulama bu. Bunun altına benden önceki başkanımız imza atmış ve şu andaki limitler bizim hiçbir transferi yapmamıza izin vermiyor. Önümüzü açabilmek için bazı futbolcularımızı göndermemiz gerekiyor. Konuşuyoruz, umarım gidenler için de gelecek arkadaşlar için de hayırlı olur."

"QUARESMA GÜNDEMİMİZDE YOK"

Quaresma günemimizde yok. Quaresma'yla vedalaştık. Bize çok hizmeti oldu, çok da sevildi. Tadında bırakmazsanız bir anlamı kalmaz. Sonra güzelim Quaresma'yı başka şekilde konuşmaya başlarız.

"TARAFTARIN İSTEĞİNE GÖRE DEĞİL, HOCANIN BELİRLEDİĞİ KRİTERLERE GÖRE TRANSFER YAPACAĞIZ"

Taraftar hangisinden hoşlanır bilmiyorum çünkü biz taraftarın isteğine göre değil hocanın belirlediği kriterlere göre transfer yapacağız. Umarım transferlerimiz taraftarlarımızı mutlu eder" dedi" (DHA)


Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!