comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi'den Quaresma açıklaması! 'O defter kapandı'

14 Haziran 2020, Pazar 13:18
Ahmet Nur Çebi'den Quaresma açıklaması! 'O defter kapandı'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Antalyaspor mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ın Vodafone Park'ta Antalyaspor'a 2-1 mağlup olması siyah beyazlı camiada hayal kırıklığı yarattı. A Spor'a konuşan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün ekonomik durumu ve yardım kampanyası hakkında açıklamalarda bulundu.
 

Ahmet Nur Çebi'nin Beşiktaş açıklamaları:


"Ekonomik sıkıntıları futbolcularımızla birlikte göğüsleyeceğiz, sezonu sonu oturup görüşeceğiz. Kulübü borçlandırarak pahalı futbolcuları Türkiye'ye getirip, şov yapmak yerine öz kaynak daha değerli. Öz kaynak ile elde edilen şampiyonluklar sizin başarınızdır. Hepimiz şov yapmayı bırakmalıyız."

"SON 3 YILIN TRANSFERLERİNDE BEN GÖREVLİ DEĞİLDİM"
"Enkaz edebiyatı yapıyor diyorlar. Ben yönetime geliğimiz ilk anda 100 milyon TL'ye yakın para verdim. Para vermemden mutlu olan bir kesim var ama ne verdiğimi bilmiyorlar. Son 3 yılda yapılan transferlerde ben görevli değildim. Kampanyamız için ben birlik çağrısı yapıyorum ama muhalif kesimden hala destek gelmiyor. Kulaklarım açık, bekliyorum. Burası emanet bir yer, biz de gelip geçeceğiz. Kulübün sportif başarı elde etmesini istiyorum. 7 sene önce glediğimde önce toplarlanıp, sonra yeniden aşağıya indik. Artık sürdürülebilir bir durum olması lazım. Bu kampanyanın vereceği destek, bizim için nefes olacaktır."

BEŞİKTAŞ'IN YENİ SEZON KADRO PLANI

"Dünkü maçta oynayan altyapı oyuncularımızı ben beğendim. Hedefimiz birkaç tecrübeli futbolcunun yanı sıra bir kısmı altyapıdan gelen, bir kısmı genç transferlerden oluşan kadro oluşturmak. Bu planı da Sergen Yalçın hocamıza emanet ettik."

CANER ERKİN VE GÖKHAN GÖNÜL AÇIKLAMASI

"Caner Erkin ve Gökhan Gönül ile şartlar uyarsa devam edeceğiz. Sergen Yalçın'ın oynatmak istediği herkesle oturup konuşacağım. Hocamdan da isimleri henüz net alamadım. İstemedikleri varsa ayrılacağız."

"ABDULLAH AVCI TAZMİNATTAN VAZGEÇERSE TEŞEKKÜR EDERİM"

"Abdullah Avcı, 30 milyon TL tazminatımdan vazgeçtim derse teşekkür ederim kendisine ama bunu deme mecburiyeti yok. Kulüp, iş bulana kadar maaşını ödemekle mükellef."

"TALİSCA'YI İSTERİM, QUARESMA DEFTERİ KAPANDI"

"Talisca dönmek istiyorsa ve ekonomik şartlara uyarsa Beşiktaş'ta oynamasını isterim. Quaresma, Beşiktaş için değerli bir futbolcudur. Ancak Quaresma defteri kapandı. Artık genç çocuklara, gelir getirecek futbolcular yöneliyoruz. Vizyonumuz bu."

"DÜN BURADA TATSIZ BİR MAÇ OYNANDI, İSTEKLİ OLAN KAZANDI"

"Sergen Yalçın taraftarımızın çok istediği bir teknik direktördü. Bu herkes için bir şanstır. Sergen hocaya güveniyorum. Transferler ve kadro yapılanmasını kendisinin yapacağını ve hatta öze dönüş planımıza katkı vereceğini biliyoruz, bu şekilde el sıkıştık. Taraftarın acı günde de yanımızıda olacağını biliyorum. Dün burada çok tatsız bir maç oynandı, ben sabaha kadar uyumadım. Dün istekli olan kazandı. Antalyaspor küme düşme hattından uzaklaşmak için oynadı. Hedef de önemli. Dün futbolcularımızı şampiyonluk hedefimizinden uzak gördüm. Konsantre olamamışlar. 3 ay bize iyi gelmemiş. Biz kötü başladık, iyi bitireceğiz diyelim."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!