comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi'den açıklamalar! Transfer sözleri

31 Mayıs 2020, Pazar 12:28
Ahmet Nur Çebi'den açıklamalar! Transfer sözleri

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi siyah beyazlı kulübün gündemine dair açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün resmi youtube kanalından bilgilendirmelerde bulundu. Siyah beyazlı yönetimin icraatlarını aktaran Ahmet Nur Çebi, kulübün mali durumundaki son durumu açıkladı. Ahmet Nur Çebi aynı zamanda Beşiktaş'ın şimdilik Avrupa engelinin olmadığını söyledi.
 

Ahmet Nur Çebi'den Beşiktaş açıklamaları


"Kulübümüz geliri yaklaşık 600 milyon TL ancak giderimizin 900 milyon TL olduğunu vurgulamak istiyorum. Yılda 300 milyon TL açık veriyoruz. Ayda 25 milyon TL açıkla kulübümüzü yönetmeye çalışıyoruz."

"380 MİLYON TL KAYNAK YARATTIK"
"Görev süremiz boyunca 380 milyon TL kaynak yarattık. Bulmamız gereken 780 milyon TL'ye karşılık 380 milyon TL ile bugüne kadar kulübümüzü ayakta tutmayı başardık. 8 aylık maaş ödemeleri yaptık. Geriden gelen 4 aylık ödemenin ise 1'ini kapatabildik. Koronavirüs nedeniyle mali kaybımızın %70 olmasını beklemekteyiz. Beşiktaş'ın da ağır bir yük ödeyeceği görülmektedir."

"AVRUPA ENGELİ ŞİMDİLİK KALKMIŞTIR"

"Ekim ayının sonunda 120 milyon TL ödeme yapılarak Beşiktaş'ın Avrupa'ya gitmesindeki engel şimdilik kaldırılmıştır. Ödemenin Eylül ayında olması gerekirken, eski yönetimin bunu seçim sonrasına ertelemesi çok ilginç bir durumdur."

AHMET NUR ÇEBİ'DEN BEKO MÜJDESİ

Ahmet Nur Çebi, "Nostaljik bir sponsorumuzla çok yakında yeniden buluşacağız." açıklamasıyla Beşiktaş için çıkan Beko iddialarını doğrulamış oldu. Beşiktaş ile Beko arasında 2 yıllık sponsorluk anlaşmasının yapılması bekleniyor.

"YENİ BİR BEŞİKTAŞ YARATACAĞIZ"

"Hocamızla beraber altyapıdan gelecek çocuklara önem vereceğiz. Scout ekibimizle altyapımızın dışından da bulacağımız kabiliyetli, genç, terbiyeli futbolcularla yeni bir Beşiktaş yaratacağız. Bu konuda tereddüt etmiyoruz. Futbolcularımızdan pandemi sürecinin yarattığı sıkıntılar konusunda destek istedik. Yeni dönemdeki bütçemizin daha makul olması adına, onlarla yola devam etme isteğimizle beraber görüşmelerimizi yapacağımızı ilettik. Her birine inancım sonsuz."

"HASİC'İ TAKIMDA DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUZ"

"Ajdin Hasic, şu anda Ümraniyespor'da kiralık olarak oynuyor. En kısa zamanda kendisini A takımımızda değerlendirmek istiyoruz. Hasic'i sportif başarıda destek ve ekonomik olarak bize fayda sağlayabilecek bir sporcu olarak görüyoruz. Acele transfer olmamalı, pazarlıklar çok sağlıklı yapılmalı. 2 milyon Euro'ya atılan imzaya rağmen, Hasic'in ve ailesinin bize destek vermesi, kendileriyle günlerce pazarlık yaparak bu bedeli 1 milyon Euro'ya çekmiş olmamızın da çok önemli olduğu hususunu dikkatinize sunuyorum."

"TFF'DEN BAŞVURULARIMIZA CEVAP ALAMIYORUZ"

"Fenerbahçe maçında bir VAR olayı yaşadık. TFF'ye başvurularımızdan hala sonuç elde edemedik. Beklentimiz devam ediyor. Göztepe maçında kural hatası olduğunu belirttik. Hakemin çelişkili ifadeleri hakkındaki başvurumuzdan da maalesef bir cevap alamadık. Mesut Bakkal'ın ifadeleriyle belirttiği gibi, 86-87 sezonunda Beşiktaş'ın şampiyon ilan edilmesi hakkındaki başvurumuza cevap verilmesini TFF'den bekliyoruz.""225 ADET İCRA VE HACİZ TAKİBİ VAR"

"Bilindiği üzere konsorsiyum bankalarla yapılan bir kredi sözleşmesi var. Bu sözleşmenin içeriğinin, kulübün şu andaki şartlarla dönmesine engel olduğunu biliyoruz. Çok ağır şartlar var. Bunların yeniden yapılandırmasının çok önemli olduğunu göreve geldiğimizde belirtmiştik. Bu konuda bankalarla olan görüşmelerimiz devam etmekte, bu kredinin Beşiktaş'ın yürüyebilir şeklinde olması için çalışmalarımızı yapıyoruz ve Beşiktaş lehine bir sözleşme yapmayı arzu ediyoruz, bunun da gayreti içindeyiz. Davalarla ilgili devir alınan sayı 143 adetin üzerindedir. Bunların 24 tanesi maalesef üyelerimizle ilgili açılan davalardır. Bunların birçoğuyla kucaklaşmak ve barışı sağlamak adına kendileriyle uzlaşarak yolumuza devam etmeyi planlıyoruz. Ayrıca 190 dava devam etmekte. Bu davaların dışında 225 adet icra ve haciz takibi var. Geldiğimiz günden bu yana da 61 kez icra memurlarıyla kapının önünde göğüs göğüse kavga ettiğimizi de belirtmek istiyorum."

"TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR"

"5 bin TL üyelik girişimiz var. Yıllık aidatımız da 120 TL. Ancak bu aidatın 7-8 sene önce ayarlandığını, bunun da gözden geçirilmesi gerektiğini belirtmeliyim. Bunu ilk genel kurulda gündeme getireceğimizi söylemek istiyorum. 17 bin 775 üyemiz var. 5,5 yılda 832 adet üye yapılırken, geldiğimiz 7 aylık süreçte 550 kişiyi aşan üyelik olmuştur. Bunların da sonuçlandırılması yönetimimiz tarafından sağlanmıştır. Bu da moral olarak bizi yukarıya çekmiştir. Yeni üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Beşiktaş'ta herkesin beklediği bir tüzük değişikliği olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili çalışmalar büyük bir katılımla devam ediyor. Ancak malum pandemi nedeniyle bunu da gerçekleştirmekte gecikeceğiz."

"KALE ARKASINDA AYAKTA TARAFTAR BAŞVURUSU"

" Taraftarımızın bize desteği çok önemli. Ayrıca taraftarımızın bize olan yakın duruşu çok büyük önem ifade ediyor. Taraftarımızın deplasmanlarda çektiği çile ve sıkıntılara karşı yöneticilerimizin yanlarında olduğunu, maçlara beraber katıldığını söylememiz gerekiyor. Ayrıca genç avukat arkadaşlarımız da tribünlerde yanlarında bulunarak, haksızlığa uğrayan fedakar taraftarlarımızın yanında oluyorlar. Kale arkasında ayakta maç izleme arzusu içinde olan taraftarımızın bu isteğini hızlı şekilde realize ettik ve Spor Bakanlığı'na bildirdik. Oradan gelecek sonucu beklemedeyiz. Umarız pandeminin bittiği ve futbolun taraftarla oynandığı süreçte, taraftarımızla onların arzu ettiği süreci başlatmış olacağız. Ümraniye'de 3 sahamız var. Ancak geldiğimizde sadece birisi kullanılabiliyordu. Diğer ikisi ise bakımları yapılmamıştı. Şimdi bu bakımlar tamamlandı ve altyapıdan gelen kardeşlerimizin faydalanabileceği saha için de çalışmalarımız başladı."

"AKATLAR 1903'Ü CAMİAYA KAZANDIRDIK"

"Akatlar 1903 adlı sosyal tesis, göreve geldiğimizin ertesi günü kiralarının ödenmemesi nedeniyle mühürlendi. Bu durum bizi çok üzmüştü. Çok kısa sürede tekrar burayı camiaya kazandırdık. Tadilatımız pandemi nedeniyle uzamıştı. En kısa sürede burayı belediyeden tekrar kiraladığını müjdelemek istiyorum. Sosyal anlamda Beşiktaşlı olarak gururlandığım kadın futbol takımımız var. Annelerimiz, eşlerimiz, kız kardeşlerimiz, kızlarımız için onların bu mücadelesinin çok önemli olduğunu ve bizim için gurur kaynağı olduğunu söylemeliyim. Kadınlar gününde oynadıkları maçta Beşiktaş'a aile olarak verdikleri katkının önemini belirtmek istiyorum."

"ALTYAPIDAN GELECEK ÇOCUKLARA ÇOK ÖNEM VERECEĞİZ"

"Futbolla ilgili her şeyin para olmadığı, yüksek ücretli transferlerin başarılara sebebiyet vermediğinin ispatını şu şekilde anlatırım, ilk şampiyonlukta 52 milyon Euro, ikinci şampiyonlukta 67 milyon Euro bütçeyle mücadele edildi. Dördüncü olduğumuz sezonda ise 92 milyon Euro bütçe vardı. Her şeyin para olmadığını kabul etmemiz gerekiyor. Bundan sonra özümüze dönerek, gençlerden hizmet alarak kulübümüze sağlayacağımız gelirlerin önemini artık bütün dünya kabul etmekte. Metin-Ali-Feyyaz dönemleri diye hep andığımız, değerli hocamız Sergen hocamızın da altyapıdan geldiğini hatırlarsak, bu yoldan vazgeçmememiz gerektiğini biliyoruz. Hocamıza birlikte altyapıdan gelecek çocuklara çok önem vereceğiz. Bunun dışında dışarıdan da bulacağımız kabiliyetli yeteneklerle yeni bir Beşiktaş oluşturacağız. Bunda tereddüt etmiyoruz. Geçmişte bunları yaşatan futbolcularımız oldu. Bunun nasıl yapıldığını ve nasıl olduğunu yaşayan bir hocamız var. Motivasyonunu en üst noktaya taşıyor."

"BİZ KAVGA ETMİYORUZ, BEŞİKTAŞ'I SEVİYORUZ"

"Geldiğimizde 13. sırada olan takımımız şu anda 5. sırada ve daha da üst sıralara taşıyacağız. Bu da bizim takımımıza verdiğimiz önemi, ehemmiyeti ve kendilerine verilecek olan değerin hissettirilmesiyle ne kadar başarılı olacaklarının göstergesidir. Pandemi nedeniyle kendilerinden destek istedik ve yeni dönemde bütçemizin daha makul olarak kendileriyle görüşme yapacağımızı aktardık. Samimi ve istekli olacaklarına inancım sonsuz. Transfer yapılırken acele edilmemesi gerektiğini, araştırılması gerektiğini öğrendik. Uzun kontratların, faydalı olmayan bir transferle kulübe büyük bir zarar verdiğini gördük. Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra önümüze çıkan bir konuyu aktarmak istiyorum. Futbolcumuz Ajdin Hasic, şu anda Ümraniyespor'da. Kendisini takımımızda değerlendirmek istiyoruz ve takımımıza bir kaynak oluşturmayı hedefliyor. Ancak pazarlıklar aceleci olmamalı. 2 milyon Euro'luk bedelin, Hasic'in ailesiyle saatlerce günlerce yapılan pazarlıklar sonucunda 1 milyon Euro'ya çekildiğini belirtmem gerekiyor. 2019 ekiminde yapılan seçimle göreve geldik. Arkadaşlarımızın hepsi destek oluyorlar. Dışarıdan söylenen şeyler var, dedikodu olarak geliyor. Göreve gelir gelmez, ocak ayında bırakacağımız konuşuluyordu. Sonrasında mart ayında, mayıs ayında ve şimdi de ağustos ayında bırakacağımız konuşuluyor. Bunun sebebini bilmiyorum. Seçim zamanı geldiğinde herkes aday olur. Biz nasıl cesaretle gelip aday olduysak herkesin aday olma hakkı var. Lütfen sokaklarda, yönetimi yıpratmak için bu konuşmaları yapmayın. Bizim aramızda anlaşmazlık yok, tartışmalarımız çözüm üretmek için. Bugüne kadar yapılmayan tartışmalar Beşiktaş'a huzur getirmemiştir. Biz kavga etmiyoruz, Beşiktaş'ı seviyoruz ve birbirimizi de çok sevip değer veriyoruz. Geçtiğimiz eylül ayında borç 3 milyara yaklaşmışken, 16,5 milyon Euro bonservis bedeliyle 4, 5 oyuncunun alınmış olması, bu isimlerle yapılan 2-3 yıllık kontratlarla bu rakamın 40-50 milyon Euro'ya çıkmasını ve bunun da yük olarak bırakılmasını sizlerin takdirine sunuyorum. Altyapıya önem verdiğimizi göstermek için Ozan Köprülü hocamız Sergen hocamızın kadrosunda yer aldı."

"BİZE DESTEK VERİRSENİZ BEŞİKTAŞ'I UÇURACAĞIZ"

"Herkes diyor ki, ekonomik durumu anlatmayı bırak çözüm getir. Ben bu konuda geri adım atmayacağım. İçinde bulunduğumuz durumu aileme anlatmaktan çekinirsem, yalanlarla bunları kapatmaya çalışırsam, Beşiktaş'a katkı veremem. Bizlere destek verirseniz, biz Beşiktaş'ı uçuracağız. Bizi çok güzel günler bekliyor. Çok doğru işler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bunun için birlik ve beraberliği önemsediğimi, vereceğiniz desteğin çok önemli olduğunu, yalnız başımıza yürürken zorlanacağımızı sizlere ifade ettik. Divan kurulunda 19 Mart'ta başlatmayı düşündüğümüz bir bağış kampanyası vardı. Ancak pandemi nedeniyle bu ertelenmişti. Haziran ayından sonra normal sürece geçeceğimizi biliyoruz ve bu süreçte kampanyamızı başlatacağımızı sizinle paylaşıyorum. Vereceğiniz desteklere teşekkür ediyorum. Pandeminin bittiği, birbirimizle kucaklaşabildiğimiz, genel kurullarımızı yapabildiğimiz günler diliyorum. Sabrın sonu selamettir. Birlik ve beraberlik de başarının en kolay yoludur. Biz işi zorlaştırmayalım ve el ele, kol kola, omuz omuza olalım."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"