comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi: "Süreç uzarsa ligler oynanmamış sayılmalı"

22 Mart 2020, Pazar 22:38
Ahmet Nur Çebi:

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, HaberGlobal'e konuştu ve Koronavirüs ile kulübün aldığı tedbirlerin yanı sıra, liglerin ne zaman başlayacağı konusunda önemli açıklamalar yaptı. 

"SPORCULARIMIZ EVDE PROGRAMLARINA DEVAM EDİYOR"
Sporcularımız evde programlarına devam ediyor. Kulüp çalışanlarımızı az sayıyda indirdik. Evden online sistemle çalışmaya geçtik. 

"HERKES SOKAKTA! ÇOK GARİP BİR TUTUM HALİNDEYİZ"

Ben işe gitmem gerektiği zamanlar gidiyorum ama 2 metre mesafe, el yıkama, tokalaşmama... Mümkün olduğunca görüşmeleri kısa keserek eve geçiyorum. Evdekal politikasına uymamız gerekiyor. Devletimizin kararına uymamız gerekiyor. Herkes bugün sokaklarda. Herkesin anlamadığı bir şey var. Bu bir tatil, izin değil. Karanina bu. Hükümet, işlerinizi görün ama çok çabuk evinize dönün diyor. Bugün Pazar günü herkes sokaklarda. Çok garip bir tutum halindeyiz. Niye böyle yapıyoruz bilmiyorum. 

"LİGLER OYNANMALI AMA SÜREÇ UZARSA OYNANMAMIŞ KABUL EDİLMELİ"

Benim şahsi fikrim şu. Ligler oynanmalı. Sonuç itibariyle sorun uzuyorsa, fazla uzatmanın gereği yok. Ligler tescil edilmez. Bu lig oynanmamış kabul edilmeli görüşündeyim. Ligler oynanmamış kabul edilebilir. Ancak inşallah iş bu hale gelmez. Niyetimiz oynamak. 

"BAZI FUTBOLCULAR ÜLKELERİNE GİTMEK İSTEDİ"

Bazı futbolcular ülkelerine gitmek istedi ama durumu anlattık. Onlar da haklısınız dedi. Krizin toparlanması halinde ligler oynanır. Ancak ligleri oynamak her şey demek değildir. Gerekiyorsa nokta koyarsınız. Hiçbir şey insan sağlığından önemli değildir. İnşallah kriz biter ve sağlıklı sihhatli ligi oynarız. 

Ekonomik önlemleriniz var mı?

Şu an çok erken. Futbolcuların sözleşmeleriyle ilgili tek başımıza karar veremeyiz. Bu kararları FIFA desteklemeli ve açıklamalı. Yaptık, ettik olmaz. FIFA'daki gelişmelere göre belirli kararlara çıkacağımızı zannediyorum. Bunlar çok erken konular. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)