comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi: 'Sportif Direktörlük oluşumunu düşünüyoruz'

25 Ocak 2020, Cumartesi 18:55
Ahmet Nur Çebi: 'Sportif Direktörlük oluşumunu düşünüyoruz'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve yeni teknik direktör konusunda açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, İzmir'de katıldığı restoran açılışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

"ABDULLAH AVCI DA MUTSUZDU"
Çok ani bir toplantı oldu. Beklediğimiz bir toplantı değildi. Hocamızın yorgun ve sıkıntılı gördüğüm için gitmek zorundaydım. Kendisi de mutsuzdu. Kamuoyunda baskı vardı ve alınan sonuçlardan etkilenmesi bizi hocayla görüşmeye sevketti. İki taraf da en doğru yolun ayrılık olduğunu söyledi. 


Beşiktaş Haberleri: Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü kim olacak?


Ahmet Nur Çebi yeni teknik direktör konusunda yaptığı açıklamada, Sportif Direktörlükle sporun idare edilmesinde fayda görüyoruz. Böyle bir oluşum arzu ediyoruz. Ancak şu anda herhangi bir isim üzerinde görüş birliğine varılmış değil. Bu konuda yanlış yönlendirme yapmaktan kaçınmalıyız. Netleştiği zaman yönetimimiz tarafından zaten açıklanacaktır." dedi. 

"REBOCHO'NUN OPSİYONUNU KALDIRMAK İSTİYORUZ"

Rebocho'nun kulübüyle görüşüyoruz. Rebocho'nun bonservis bedelini yüksek bulduğumuz için 20 maçtan fazla oynaması halinde almamız gerektiğini biliyoruz. Buna şu anda hazır olmadığımızı, Rebocho'nun bu performansla katkı vermediğini biliyoruz. Bu tabi vermeyeceği anlamına gelmez. Beklediğimiz gibi bulmadık biz. Futbolcunun opsiyonunun kaldırılmasını istiyoruz. Pazartesi sonuçlanır. 

"10-15 MİLYON EURO PARA KOYDUK AMA YETERLİ DEĞİL"

Beşiktaş kulübüne 10-15 milyon euro ile para koymayla bu sorunlar çözülmez. Koyuldu ve bunun çözülmediğini kamuoyunda takip ediyorsunuz. Bazı başkanlarımızın koyulması gerektiği ifadeleri var. Biz koyduk ama gerçekten yeterli değil. Para koyulmasının talep edilmesi doğru ama koyulduğu da doğru. Bunun yeterli olmayacağını söylemek istiyorum. Kampanya gibi konular elbirliği konular. Sayın Fikret Orman para koysun dedi. Bunu yeterli olmayacağını bildiği halde neden söyledi anlayamadım. Beşiktaş'ı beraber kurtaracağız. 1-2 kişiyle olmaz. Birlik ve beraberlik yoksa sonuç sıfır. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)