comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi: "Play-off gündeme geldi"

23 Mart 2020, Pazartesi 16:56
Ahmet Nur Çebi:

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündemdeki konulara ilişkin beIN Sports'a açıklamalarda bulundu. KulüplerBirliği toplantısında play-off konusunun gündeme geldiğini belriten Çebi, "Ben play-off sistemine karşıyım. Play-off oynayabiliyorsanız ligi de oynayabilirsiniz" dedi.

"KRİZ UZARSA LİGİ OYNANMAMIŞ KABUL ETMEK LAZIM"
"Kriz Temmuz, Ağustos, Eylül aylarına kadar devam ederse futbol konuşulacak ortam olmaz zaten. Gecikme halinde Temuuz veya Ağustos'ta lig oynamak doğru değil. Öyle bir durumda ligi oynanmamış olarak kabul etmeyi önermeyi düşünüyorum. Avrupa'ya gidecek olan takımlar da 5-10 yıllık perfromansa göre belirlenir ve elde edilecek gelirler paylaşılır. Benim görüşüm bu yönde."

"KRİZİN NE KADAR SÜRECEĞİ ÖNEMLİ"

"Sözleşmesi biten oyuncularla oturup konuşacağız. Lig oynanacaksa başka bir dünya, oynanmayacaksa başka bir dünya olur. Gelişmelere göre hareket edeceğiz. Krizin ne zaman biteceği önemli. Kriz çabuk biterse ligi oynayıp bitirmeyi temenni ediyorum. Ama olmuyorsa ve bu iş Temmuz-Ağustos aylarına kalırsa ligi tamamlayalım diyemezsiniz. Öyle bir durumda lig hiç olmamış gibi kabul edilmeli."

"BU İŞ KÖKTEN ÇÖZÜLMEDEN LİG OYNANMAMALI"

"Seyircisiz oynamak demek şartların iyi olmadığı anlamına geliyor demektir. Bu iş tamamen kökten çözülmeden lig oynanmamalı. Krizin uzaması halinde ligi Temmuz-Ağustos ayında tamamlamak olmaz. Haziran sonuna kadar bu iş uzarsa ligleri oynanmamış olarak kabul etmek benim önerimdir. Play-off veya play-out konusu gündeme geldi ama ben buna katılmıyorum. Play-off oynanabiliyorsa zaten lig de tamamlanır. 4 maç oynayabiliyorsanız 8 maç da oynarsınız."

"YENİ SERGEN'LER ÇIKABİLİR"

"Ben Beşiktaş'ın geleceğini düşündüm. Nasıl özümüze dönebileceğimizi düşünerek hareket ettim. Artık öze dönme gerektiğini savunanlardandım. Sergen'le başladık ve bu devam edecek. Yeni Sergen'ler gelecek. Önlerini açarsanız gelir."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)