comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi: 'Onurlu ve namuslu şekilde mücadele ediyoruz'

22 Nisan 2021, Perşembe 13:01
Ahmet Nur Çebi: 'Onurlu ve namuslu şekilde mücadele ediyoruz'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündemde yer alan konular hakkında basın toplantısı düzenledi. 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili soruyu yanıtlayan Çebi, "Biz konuşarak icraat yapmıyoruz. Beşiktaş'ın menfaatleri ne gerektiriyorsa onun mücadelesini en üst düzeyde veriyoruz." dedi.

"ŞAMPİYON BİZ OLACAĞIZ"
"Son iki hafta içerisinde kaybettiğimiz puanlar nedeniyle şampiyonluk yarışında geriye düştüğümüz algısının yaratılmasını doğru bulmuyorum. Bunda bir art niyet arıyorum, kasıt arıyorum. 3 puan öndeyken, tereddüt varmış gibi algı yaratanlar, 6 puan geride olanların şampiyonluk söylemlerine neden tepki vermiyorlar? Ben ve yönetici arkadaşlarım, şerefli şampiyonlukları kovalayan bir ekibiz. Bu ahlaki yapımızdan hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğiz. Şampiyonluk bir ekip işidir. Ekibim, teknik kadrom ve oyuncularımla bizler şampiyonluğa inandık. Bütün camiamız da buna inansın. En ufak bir tereddütleri olmasın. Şampiyon biziz! Onurlu ve şerefli bir şampiyonluk kovalıyoruz."

"ONURLU VE NAMUSLU BİR ŞEKİLDE MÜCADELE EDİYORUZ"

"Bizim puan kaybımıza sebep olan düşme hattındaki takımların muhteşem oyununu, rakiplerimize karşı da sergileyeceğinden eminim. Şampiyonluk yarışında bunu da hesaba katıyorum. Medyada, 'Beşiktaş kötü oynuyor' şeklinde yapılan algılardan vazgeçmelerini istiyorum. Camiamıza karşı yapılan kasıtlı girişimlerdir. Bunları yapanların arkasında başka hesaplar var. Çok konuşmakla başarılı olunmuyor. Ben veya yöneticilerim her türlü mücadeleyi vermeye devam edecek. Az konuşmamız, mücadele etmediğimiz anlamına gelmez. Biz Beşiktaş'ın menfaatlerini korumak adına her türlü mücadeleyi namuslu ve onurlu bir şekilde yapıyoruz."

"BİR ŞEY VARSA DEMBA BA FERMUARI AÇAR"

"Demba Ba benim iyi tanıdığım, çok dürüst ve karakterli bir oyuncudur. Dün sözleşmesinin feshedilmesi ve ağzını fermuarla kapattığı fotoğraf paylaşması beni şaşırttı. Eğer bir şey varsa Demba Ba açar fermuarı, olanı söyler."

"ABOUBAKAR, BEŞİKTAŞ'TA KALACAK"

"Aboubakar, Beşiktaş isterse gelecek sezon da takımda kalacak. Ayrıca Aboubakar'la da Aboubakar olmadan da şampiyon olacak gücümüz var. Ancak bilinsin ki biz istersek Aboubakar bizimle kalacak. Aboubakar'ın maaşını beğenmediği için maça çıkmadığı iddiası da gerçek değildir. Rosier ve Ghezzal'ı takımımıza kazandırmak istiyoruz, görüşmeler devam ediyor ama noktalanmış bir transfer yok. Aboubakar da dahil bütün oyuncularımız Beşiktaş'ta kalmak istiyor."

"AVRUPA SÜPER LİGİ'NE İLK TEPKİ VERENLERDEN OLDUK"

"UEFA köklü bir kurumdur. Bugüne kadar oganizasyonları başarılı bir şekilde yürütmüştür. Futbolun içinde rakipler yoksa olmaz. Avrupa Süper Ligi için ilk tepki verenlerden biri olduk. Çok şükür kendileri de akıllandı ve geri adım attılar."

"İYİ STATLARA ÖDÜL VERİLMELİ"

"Başarı için bir ruh yaratmanız gerekiyor. Bu iş parayla olmuyor. Parayı verip futbolcuyu almakla olmuyor. Futbolcuya ruh vermek ve onları oynatmak önemli. Altyapı önemli. Futbolcu transfer etmek yerine stat zeminlerine yatırım yapmak gerekiyor. Erzurum'da Cenk Tosun'un sakatlanması sonucu hem Cenk, hem Beşiktaş, hem de Milli Takımımız zarar gördü. TFF'ye bir öneride bulunmak istiyorum. Her sene iyi statlara ödül verilsin. Prim verilmeli. Statlarımızın daha sağlıklı hale getirilmesi gerekiyor."

"FİKSTÜRDE BAŞKA DEĞİŞİKLİK OLACAĞINI SANMIYORUM"

"Fikstürün sonuna doğru her takım aynı sıkıntıları yaşıyor. Biz kendimize ayrıcalık istemiyoruz. Makul olan ve yapılması gerekeni biz yaptırdık. Fakat bunu sonuna kadar yaparsak başka takımlar da etkileniyor. Sezon bitene kadar fikstürde başka değişiklik olacağını tahmin etmiyorum."

"HAKEM HATALARINDAN EN ÇOK MAĞDUR OLAN TAKIM BEŞİKTAŞ"

"TFF ve MHK'nin bir takımın daha başarılı olması için taraf olduklarına inanmıyorum. Fakat hakemlerin hata yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini söylüyoruz. Kurumları ve hakem hatalarını ayrı yere koymalıyız. Hakem hatalarından en çok mağdur olan kulüp Beşiktaş'tır. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz."

"CENK NE ZAMAN İSTERSE BEŞİKTAŞ'IN KAPISI AÇIK"

"Cenk önümüzdeki sezonun ilk yarısına kadar ancak iyileşir. Everton'la durumu ne olur bilemiyorum ama bildiğim tek bir şey var. Cenk ne zaman gelmek isterse Beşiktaş'ın kapısı ona açık."

Atiba'nın geleceğiyle ilgili konuşan Çebi, "Atiba'yı herhalde bu gidişle genel kurul üyesi yapacağız. Başkanlığa da aday olur. Onu tek rakip olarak görüyorum. Başka da rakibimiz olduğunu düşünmüyorum." dedi.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"