comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi: 'Hakkımı helal etmiyorum'

16 Ekim 2019, Çarşamba 10:30
Ahmet Nur Çebi: 'Hakkımı helal etmiyorum'

Beşiktaş'ın başkan adaylarından Ahmet Nur Çebi basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta 20 Ekim'de yapılacak olan seçimlerde başkanlığa adaylığını koyan Ahmet Nur Çebi, projelerini anlatmak üzere basın toplantısı düzenledi. 

"EMEKÇİLERİN GÖREVİNE SON VERMEM"
"Kulübümüzde çalışan bazı insanların kendilerine göre aday tespit ederek desteklemeleri beni daha fazla güçlendirir. Benim göreve gelince işçilerin görevine son vereceğimi iddia ediyorlar. Ben oradayken böyle bir şey yapmadım. Emekçi insanları işinden çıkarmam."

"VİCDANEN ÇOK RAHATIM"

"Paralar nerede?" tezahüratını benim tarafımdan yaptırıldığı dedikodusunu yaymaya çalışıyorlar. Ben taraftarlarımızı çok seviyorum ama hiçbirinin telefonu bile ben de yok. Ben İcra Kurulu Başkanı'yım ama maalesef her şey İcra Kurulu'ndan geçmiyor. Ben kulübün en zorlu görevlerini yaptım. Ben transfer yapmadım, futbolla ilgili konularda görev almadım. Ben vicdanen çok rahatım."

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

"Ben Şenol Hoca ile ekip değilmişim. Bunu söyleyen, bana abi diyen ve 6.5 yıl birlikte görev yaptığım insan. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Şampiyonluklarda verdiğim emeklerde beni ortak etmemesi nedeniyle hakkımı helal etmiyorum. Allah yolunu açık etsin. Beşiktaş'ı hırslarımızla yakmayacağız."

"ABDULLAH AVCI İLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM"

"Göreve, ateşi söndürme niyetiyle geliyorum. Ekonomiyi hallederiz ancak kaybolmaya yüz tutan değerlerimiz var. Abdullah Avcı'nın iyi bir hoca olduğunu düşünüyorum. Bizim de enerjimizle birlikte takımın daha iyi hale geleceğine inanıyorum. Ocak ayına kadar takımı göreceğiz."

"10 YILI DENETLEYECEĞİM"

"Serdal Adalı, 7 yılı denetleyeceğini söylüyor. Ben kendisine bunu 10 yıla çıkaralım diyorum. Oradan başlayalım. Ben denetlemeleri yaptıracağım. Kendi dönemimin incelenmesini çok istiyrum. Benim için çok önemli. Söz veriyorum, kendi dönemim ve öncesindeki 3 yılın denetlenmesi için baskı yapacağım."

"FİKRET ORMAN 1 DEFA BENİ ARAMADI"

"Bana abi diyen başkan, görevi bıraktıktan sonra 1 yıl içerisinde 1 kez bile aramadı. Stada davet etmedi, sizce nee oldu? Kırgınım ve küskünüm ama kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Fikret Bey de İcra Kurulu'nda paraya elimi sürmedim diyor. Herhalde ben kulübe gelirken borç yoktu ve ben borcu yaptım. Bana bunları yapanlara hakkımı helal etmiyorum. Beşiktaş'a verdiklerim de helal olsun."
 

Ahmet Nur Çebi mesleği, yaşı ve kariyeri 


1959 Trabzon doğumlu olan iş adamı Ahmet Nur Çebi, 2012 yılından beri Beşiktaş yönetiminde görev almaktaydı. Babadan sanayici olan Ahmet Nur Çebi, eğitimini Karabük'te gördükten sonra 1983'te İstanbul'da Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesi'ni bitirdi.

Demir çelik, enerji, liman ve denizcilik alanlarında yönetim kurulu başkanlıkları yapan Ahmet Nur çebi, 1986 yılında Berna Çebi ile evlendi. Ahmet Nur Çebi bu evlikikten 3 çocuk sahibi oldu. Elgiz Nur, Mina Nur ve Yaşar Kaptan isimlerinde 3 çocuğu bulunan Ahmet Nur Çebi, 7 yıldır yönetiminde bulunduğu Beşiktaş'a başkan adayı oldu. 

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)