comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi: "Fikret Orman'la hesaplaşmam! Son şansı var"

05 Aralık 2019, Perşembe 10:58
Ahmet Nur Çebi:

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman ile yaşadıkları kırgınlık hakkında konuştu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, bir önceki başkan Fikret Orman ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Milliyet Gazetesi'nden Bilal Meşe'ye konuşan Çebi, "Fikret beyin hâlâ bir şansı var. ‘Pusucu dediğim insan sen değilsin abi' demek için. Söylerse kırgınlığım azalabilir" dedi.

Adaylık için uzun süre düşündünüz. Resmi açıklama için Fikret Orman'ın son kararını mı beklediniz?
"Ben 2,5 yıl sonrasına plan yapmıştım. Ama son dakikada baskı çok geldi, kaçtığım söylendi. Karadeniz çocuğuyum bu da bana ağır geldi. Biraz gaza geldik diyebilirim."

Eski başkan Fikret Orman ile son dönemde yaşadıklarınız yazıldı, çizildi. İçinizde bir hesaplaşma duygusu var mı?
"Ben Fikret beyle hesaplaşmam. Ama duygularımı tarif etmemi istersen, kandırılmışlık... Ayrıca küskünlüğüm ve kırgınlığım var. Abi, abi diyerek kandırıldım. Bunun tersini kabul etmiyorum. Fikret beyle şu anda görüşmüyorum."

Sizin son döneminizde bir güvensizlik ortamı mı oluştu?

"‘Ben abime sormadan hiçbir şey yapmam' diyen sevgili başkanım benim onayım olmadan bundan bir yıl önce seçim kararı aldı. Ben şok olmuştum. Kamuoyunda ise ‘Ahmet Nur Çebi'den kurtulmak için böyle bir karar aldı' anlayışı oluştu. Ben de bunu böyle anladım. Fikret bey bir ay sonra bana teklifte bulundu ve ‘abi seninle çalışmak istiyorum' dedi. Ben de ayrılmak istiyordum. Ondan önce de takımın başarılı gidişine katkıda bulanmak için bir şeylere katlandık. Son olarak ise ‘Bana sormadan seçim kararı aldınız. Yolun açık olsun' cevabını verdim Fikret beye. O da ‘abi sen dinlenmek istiyorsun. Bir sonraki seçimde benim başkan adayım sensin' dedi. ‘Buna söz veriyor musun' dedim. ‘Evet' dedi. Ben de ona listeye girmeme sebebimin ikimizin arasındaki güvensizlik olduğunu söyledim. Derneklerle yakın olduğum konuşuluyordu. Fikret beyin yönetimine girmeyip onlarla daha yakın olacağımı söylemiştim. Sonra bana gönül koymamasını istemiştim. O da bana ‘bu kulübe başkan olarak sen yakışırsın, zaten bunları yapman gerekir' dedi. Daha sonra da pusucu olduk! ‘Fikret Orman paralar nerede' dedirten ben miyim? Bir başkanın abi dediği insan için yanlış anlaşılma sağlayacak bir olaya anında nokta koyması gerekirdi. Ama böyle olmadı. Ben hain değilim. Fikret beyin hâlâ bir şansı var. ‘Pusucu dediğim insan sen değilsin abi' demek için. Söylerse kırgınlığım azalabilir."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)