comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi: 'Bize inanmayanlara Beşiktaş'ı gösterdik!'

20 Ocak 2021, Çarşamba 22:15
Ahmet Nur Çebi: 'Bize inanmayanlara Beşiktaş'ı gösterdik!'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Youtube kanalında taraftarların sorularını yanıtladı. 

"BİZE İNANMAYANLAR VARDI"
Rakiplerimiz son derece transfer dönemlerinde bizden daha fazla oyuncu aldılar. Daha aktif süreç geçirdiler. Onlar daha başarılı olacak diye beklenti oluştu. Bizi yeterli görmeyenler vardı, inanmayanlar vardı. 

"BAŞIMIZIN BELADA OLDUĞU GEÇMİŞTEN GELEN SÖZLEŞMELER VAR"

Maaş bütçesine baktığımız zaman çok düşük ve yüksek arasında uçurum var. Bunlar birlik, beraberlik ve huzur için yanlış politikalar. Mümkün olduğu kadar birbirine yakın ve başarı odaklı ücretler önemli. Bunu da yapmaya çalışıyoruz. Başımızın belada olduğu ve Beşiktaş'ın önünü kapatan geçmişten gelen sözleşmeler var. 1, 1.5 yıl daha yormaya devam edeceğini görüyoruz. Kadroyu ufak ufak değiştirmeye çalışıyoruz."

"BORÇSUZLUK İÇİN SABIR GEREKİR"

Beşiktaş'ın borçsuz günlerini 3-5 senede halledebilirsiniz. Burası tabii spor camiası. Bu sebeple başarı da gerekiyor. İkisi bir arada bu 3-5 sene 10 seneye çıkabilir. 10-12 seneden Beşiktaş'ın kontrol edilebilir ekonomik yapısı olmaz. Ancak daha sonra basketbol ve voleybolda yaptıklarımız gibi, futbolda da yapacağız. 

"ROSIER, GHEZZAL VE MONTERO'NUN BONSERVİS KONULARI BİZİ ZORLAYABİLİR"

Bu oyuncuları tutabilirsek daha iyi bir sene daha geçirebiliriz. Rosier, Ghezzal ve Montero takımları tarafından geçen sene çok istememize rağmen önümüzü görelim diyerek bu seneye konuyu sarkıttılar. Açıkçası şöyle söyleyeyim. Biz görmek istiyoruz. Türkiye'yi, Türk futbolunu tanımak istiyoruz. Bu seneyi tanıma yılı olarak yapmak istiyoruz. Ondan sonraki senelerde şartları konuşuruz dediler. Hoş bir haber değil ama zorlayabilirler. Bu 3 arkadaş ve kulüpleri bonservis konusunda bizi zorlayabilir. 

"TALISCA HİÇ GÜNDEMİMİZDE OLMADI"

Talisca bizim gündemimizde hiç olmadı. Takipçi sayısını arttırmak için bu tür şeyler yapıyorlar. Taraftarlarımız bunlara fazla itibar etmesin. Biz bir şey yapacağımız zaman çıkıp söylüyoruz. Bu tür şeylere dikkate almasınlar, rica ediyorum. 

"DEVRE ARASI TRANSFERİ"

Transfer beklentisini anlıyorum. Şu anda her takımda olduğu gibi bizim de eksiklerimiz var. Daha iyilerini almamız gerekir. Ancak söylediğim gibi maalesef daha önce kullanılmış yüksek limitler, TFF lisans yönetmeliğinde önümüzü tıkıyor. TFF'nin lisans yönetmeliğinizi açabilmemiz gerekiyor. Bizi çok seven, bırakmayan futbolcularımızın bir an önce arzu ettiği ücretlere kavuşup başka kulüplere gitmeleri gerekiyor. Boş geçmeyelim. Elimizden geldiği kadar o arkadaşlarımızın gitmesini sağlamaya çalışıyoruz. Gayret ediyoruz. Hiç yalan konuşmuyorum. Bazı şeyler benim elimde değil. 

SAYFA GÜNCELLENECEK...

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"