comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi açıkladı! 'Transfer'

31 Mart 2020, Salı 11:22
Ahmet Nur Çebi açıkladı! 'Transfer'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer ve ligde maçların oynanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirürs nedeniyle lige verilen aranın ne zaman biteceği merak edilirken bu konudaki fikirlerini paylaşan Çebi, transfer konusundaki stratejilerine dair de açıklamalarda bulundu. Hürriyet Gazetesi'ne konuşan Ahmet Nur Çebi'nin açıklamalarında öne çıkanlar şu şekilde:

"TARAFAR YOKSA TEHLİKE DEVAM EDİYOR DEMEKTİR"
"Her kulüp, içinde bulunduğu duruma göre farklı tepkiler verdi. Benim öncelikli arzum tabii ki koronavirüs sürecinin bir an önce bitmesi ve ligin oynanması. Mümkünse mayısta oynanmalı ve taraftarla oynanmalı. Taraftar yoksa tehlike devam ediyor demektir. O zaman da hiç oynanmamalı çünkü toplumun sağlığı her şeyden önemlidir. Avrupa kupalarına katılacak takımlar meselesine gelince... Sadece bizim ligimizde değil Avrupa'daki her ligde bu durum söz konusu. UEFA tüm ligler için standartını belirleyecektir. Daha önce de ifade ettiğim üzere UEFA teamülleri gereği son 5 yılın başarı ortalamasına bakılarak ülkeyi temsil edecek takımlar belirlenebilir. UEFA'nın bu kulüplere vereceği Avrupa kupalarına katılım ücretleri de eşit bir şekilde diğer kulüplere dağıtılabilir."

"GENÇ VE ARZULU FUTBOLCULARDAN OLUŞAN BİR TAKIM KURACAĞIZ"

"Transfer için öncelik özkaynaklarımıza yani altyapıya başvuracağız, eksik kalanları da dışarıdan bulacağız. Teknik direktörümüz Sergen Yalçın, futbol şubesiyle ilgilenen yöneticilerimiz ve profesyonellerimizle birlikte bu konu üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Bildiğiniz üzere Sergen Yalçın hocamızı takımın başına getirerek bir öze dönüş hareketi başlattık.

Ne demek öze dönüş? Bu camianın evlatlarının kulüp içerisinde doğru yerlerde olması demek. Sergen Yalçın, altyapımızdan yetişmesi dolayısıyla gençlerimizi en çok anlayan ve en çok şans vermek isteyecek hocadır. Gelecek sezon A takım rotasyonunda rahatlıkla şans bulabilecek yetenekli evlatlarımız var. O gençlerimiz de hocamıza kulak vermeli. Genç, ucuz, iyi ahlaklı, arzulu ve başarı isteyen futbolculardan oluşan bir takım kurmak istiyoruz."

"ARTIK POPÜLİST TRANSFERLER OLMAYACAK"

"Daha önce de ifade ettiğim üzere, artık popülist politikalar olmayacak. Pahalı ve yaşlı futbolcu transferi kesinlikle yapılmayacak. Beşiktaş için gelecekte değer ifade etmeyecek transferler olmayacak. Ancak bir iki tecrübeli ve ahlaklı futbolcunun, gençlere örnek olması açısından kadroda bulunmasında büyük fayda olacağına düşünüyorum. Ancak onların da yaşı, ücreti ve sayısı abartılı olmayacak."

"HER ŞEY YOLUNDAYSA LİG OYNANSIN"

"Play-off olmaz çünkü her şey yolunda ise lig oynansın zaten. Eğer oynanmıyorsa ligler iptal edilmeli. Lig şu anki duruma göre bitirilir ve birinci sıradaki kulüp şampiyon ilan edilirse, o takıma bir ömür problem olur. Düşünsenize, şampiyonluğunuz tescil edilmiş ama birileri gelip ‘Lig oynansaydı biz şampiyon olacaktık' diyecek. Bu da şampiyon olan takıma hep sırtında taşımak zorunda kalacağı bir zül olacaktır. Liglerin bitimine 8 hafta var. Şu an 7'nci sırada olan bir takımın bile matematiksel olarak şampiyon olma şansı var. Maçların oynanabileceği bir durum varsa, daha dar bir maç takvimi ile ligi bitirelim düşüncesindeyim."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)