comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi açıkladı! 'Tek yol bağış kampanyası'

15 Şubat 2020, Cumartesi 13:08
Ahmet Nur Çebi açıkladı! 'Tek yol bağış kampanyası'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu toplantısında gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. TFF'ye çağrıda bulunan Çebi, bir öneki başkan Fikret Orman hakkında da çok sert ifadeler kullandı.

"SERGEN HOCA İLE ÖZÜMÜZE DÖNDÜK"
"Sergen Hoca ile özümüze dönmenin ilk adımını attık. Profesyonellerimizi özümüzden seçerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Amatörlere karşı sempatimi kimseyle tartışmak istemiyorum ama gelir gider dengesi oluşturmamız lazım. Amatör diyoruz, altyapımıza çocuklar geliyor ama bunları değerlendiremiyoruz. Bu arkadaşlarımızın ana sporcularımız olmasını istiyorum. Futbolda takımımızı tartışacak durumda değiliz. Toparlanma başladı, iyiye gidiyoruz. Başakşehir maçı bizi üzmüş olabilir ama kenetlenerek oynayan bir takım izliyoruz."

"TFF İLE TEMAS HALİNDEYİZ"

"Biz kurullarla sürekli temas halindeyiz. Gerekli baskıları hakkımızı alana kadar yapmaya devam edeceğiz. Bu konuda bize güvenmenizi istiyorum. Aynı şeyi TFF Başkanı'na da söyledim. Artık eski ve yaşlı hakemler istemiyoruz. Bunlar artık toplumda algı oluşturmuş durumda. Yapacaksa hatayı genç hakemler yapsın, artık eskileri bırakalım dedim. Bizim TFF ile temaslarımız var, bize saygı gösteriyorlar. VAR konusunu da açıklayın, şeffaf olun. Tahkim'de hakkımızı aramaya devam ediyoruz. Futbolda kararlar orada bitiyor."

"VAR HAKEMLERİ YURT DIŞINDAN GELSİN" 

"Yurt dışından hakem getirin. Hakemler arasında ahbap çavuş ilişkisi var. Bu durum VAR hakemlerini etkiliyor. Göztepe maçında kural hatası oldu. IFAB'dan alınan cevaba göre karar verdiklerini söylediler. Biz de gerekçeli kararı istiyoruz. Bu konuda baskımız devam edecek. Hakem hatalarından sadece Beşiktaş değil, diğer takımlar da etkileniyor.""KONU BEŞİKTAŞ İSE BENİM İÇİN BİTER"

"Sayın Fikret Orman, 3 hafta önce düzenlenmiş bir TV programına çıkarak konuştu. Kendisiyle ilgili konuşmak istemiyorum, denetleme başladı. Bu denetlemenin sonuna kadar gitmeye kararlıyız. Şahsımla ilgili doğru olmayan konulara son kez cevap vermek istiyorum. Sayın Orman, Futbol A.Ş'de ibra edilmediği için rahatsız olduğunu söyledi. Bu konu şahsileştirilecek bir konu değil. Bu konu senle benim aramda değil, senle Beşiktaş arasında. Konu Beşiktaş ise benim hiç kimseden korkum ve menfaatim olamaz."

"ŞENOL HOCA'NIN BAŞARISIZ OLMASINA NEDEN OLDULAR"

"Ben Abdullah Avcı'yı nerede tartıştım? Ben kendisine zaten gerekli desteği verdim. Fakat daha sonra talihsizlik diyelim, olmadı. Hocaya karşı bizim tartışmamız olmadı. Ama şampiyonluğu kaybettiğimiz zaman kendi yöneticileri tarafından Şenol Hoca'nın başarısız olmasına sebep olduklarını çok iyi biliyorum."

"TARAFTARLARI BAHANE ETTİNİZ"

"Göğsümü koyacakmışım, ben kellemi koydum. Benim göğsümün içinde bir de vicdan var. Kulübü yüz ütü bırakıp gittiniz, bir de taraftarı bahane ettiniz. Taraftarlar burada işte. Taraftar yüzünden gittim diyorsunuz. Her yer kamera dolu, tespit edip, gereğini yapsaydınız. Genel Kurul'da gencecik çocuğu sahne arkasında dövmeyi biliyordunuz."

"DURACAĞIN YERİ İYİ BİL, YETER ARTIK!"

"Ben Futbol A.Ş'den hakkım olan paramı aldım, çalmadım! Sen de paranı koydun, 1 sene sonra aldın. Ben 6 sene sonra aldım. Biraz adaletli, vicdanlı ol. Duracağın yeri iyi bil. Sen benim 2 milyon dolar aldığımı söylüyorsun. Siz giderken hangi yöneticinin 1 lira parası kalmış burada? Bu kulübün her şeyini kullandınız, hiç mi bırakacak 100 bin liranız yoktu? Giderken arkadaşına loca satacaksın, verdiğin parayı 10 gün sonra alacaksın sonra Ahmet Nur Çebi hırsızmış gibi konuşacaksın. Yeter artık, işine bak!""BEN NAMUSLU BİR İNSANIM"

"Ümraniye'den masamı toplayıp gitmişim. Yanındaki insanlarla birlikte futbolcuların olduğu ortamda bana küfür ettiler. Ne yapacaktım, oturmaya devam mı edecektim? Ben namuslu bir insanım. Mali Genel Kurul'a kadar bir daha onun adını anmayacağım."

"ALİ KOÇ GİBİ PARA VERECEKMİŞİM"

"Ben gelmişim. Ali Koç gibi para vermeliymişim. Ben Ali Koç değilim, o da başka bir kulüp. Senin işin benle. Beni Ali Koç'la ezmeye mi çalışıyorsun. Sen Ali Koç göreve geldiğinde Beşiktaş'ın başındaydın. Sen neden vermedin para o zaman?"

"İNSANIN ABİ DEDİĞİ KİŞİ ONUN NAMUSUDUR"

"Bana, 'Abi hayırlı olsun, emrindeyim' diye mesaj gönderdi. Ben de cevap vermedim. Yahu 1 gün evvel akrabalarımı arayıp 'bu adama oy vermeyin' dedin. Senin samimiyetine nasıl inanacağım? 1 ay boyunca benim aleyhime neden çalışıyorsun, ben sana ne yaptım? İnsanın abi dediği kişi, onun namusudur. Yöneticinin Ümraniye'de onun hakkında küfür etmesine müsade etmez! Denetleme bitene kadar bu kişinin ismini kullanmak istemiyorum."

"BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ"

"Kartal Yuvası mağazalarında elektrik parası ödeyecek paramız bile yok. Beşiktaş'ı Beşiktaş'tan başka kimse kurtaramaz. Zaten başkasına da ihtiyacımız yok! Bu noktadan çıkmamız için tek bir yol kaldı, bağış kampanyası. Hazırlıklar bitmek üzere. Artık biz beraberiz ve birlikte sorunları çözeceğiz. Artık kara delikler yok. Bütçemize göre harcamalar yapacağız. Futbol takımımızı da yüreği olan pırlanta gibi çocuklardan oluşturacağız. Muhteşem bir Beşiktaş oluşturacağız."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)