comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi açıkladı! 'Giderlerimiz %50 azalacak'

17 Haziran 2020, Çarşamba 16:25
Ahmet Nur Çebi açıkladı! 'Giderlerimiz %50 azalacak'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bloomberg TV'ye konuşan Çebi, geçtiğimiz günlerde başlatılan yardım kampanyası hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı.

"GİDERLERİMİZİ %50 AZALTMAMIZ GEREKİYOR"
"Pandemi nedeniyle taraftarsız oynamak ciddi bir kayıp. Seyircisiz oynamanın bedeli bir sezon için 150 milyon TL. Kurlar nedeniyle de %10 kaybımız oldu. Devam eden sponsorluklarımızdan vazgeçenler, indirim isteyenler oldu. Bu da çok doğal çünkü onlar da kazanamıyorlar. Gelirlerimizde yaklaşık %50'den fazla kaybımız olacak. Bizim de isteğimiz gelir ve giderleri denk bir Beşiktaş yaratmak. Bu nedenle giderlerimizi de %50 azaltmamız gerekiyor. Bu da elbette kolay olmayacak. Futbolcularla devam sözleşmeler var. Bağımsız bir Beşiktaş yaratmak istiyoruz. Sürekli bankaların kapılarını çalıp kredi istiyoruz."

"92 MİLYON EUROLUK TAKIMLA ŞAMPİYON OLAMADIK"

"Beşiktaş'ın 600 milyon lira geliri varken, gideri 900 milyon liraydı. Gelirimizin %60-70'i zaten faize gidiyor. Dolayısıyla daha fazla gelir yaratmamız gerekiyor. Bunun için de üretim yapmamız gerekiyor. Kendi çocuklarınızla mücadele edersiniz, emek verirsiniz ve yaratacağınız futbolculardan çok büyük paralar kazanırsınız. 50 milyon euro kazanacağınıza 5-10 milyon euro kazanırsınız. Bu sizin şampiyonluğa oynamayacağınız anlamına gelmez. 90 milyon euro harcamayla mı şampiyon olmak istersiniz, 20 milyon euro harcayarak mı? Ben 20 milyon euro harcamayla şampiyonluk isterim. 92 milyon euro ile şampiyon olamadık. O para gitti."

"İŞ ADAMLARIYLA GÖRÜŞECEĞİM"

"Rahmi Koç'un her zaman desteklerini aldım. Divan Başkanımız Tevfik Yamantürk her zaman yanımızda oldu. Hüseyin Yücel kardeşimiz sponsorluklarda yardımcı oldu. Ayrıca birçok iş adamı loca konusunda destek oldu. Hepsinin kapısını tekrar çalacağım. Onlardan da yardım isteyeceğiz. Göreve geldikten sonra zaten her yöneticiye 1-2 milyon yöneticilere yıkmış durumdayım. Amatörlerin giderleri buralardan karşılanıyor. Bu zaten bir bağış. Yönetici arkadaşlarımla tek tek konuşacağım biz de ayrıca bağış yapacağız."

"ALTYAPIYA ÖNEMLİ BİR İSİM GETİRECEĞİZ"

"Altyapıya öyle bir isim gelecek ki o zaman ne kadar ciddi olduğumuzu görecekler. Camiamızın içerisinden biri olacak. Sergen Hocamız ile birlikte uyumlu çalışacaklardır. Artık bonservis olarak 5-6 milyon eurolar yerine 50 bin eurolar ödeyerek buralardan kurtulacağız. Altyapıdan bir oyuncu çıkarmak göz boyamak, iki tane almak az olur, üç tane alırsak iyi olur, dört olursa çok iyi olur. Tüm takımı altyapıdan kurmayacağız."

"YABANCI OYUNCULAR MAAŞ İNDİRİMİNE SICAK BAKMADI"

"Yabancı oyuncular indirim konusuna çok sıcak yaklaşmadılar. Sezon sonunda karar vereceklerini söylediler. Biz de bekliyoruz. Benim hedef olarak ilk tercihim borcu azalmış, gelirleri düzenli ve huzurlu bir kulüp isterim. Bu olursa şampiyonluklar gelir. Ama sadece şampiyonluk istiyorum, mali durum önemli değil dersem 1 sene burada kalır giderim. Bu çok egoistçe bir iş olur."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!