comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi: 'Abdullah Avcı ile görüşeceğiz'

19 Aralık 2020, Cumartesi 13:45
Ahmet Nur Çebi: 'Abdullah Avcı ile görüşeceğiz'

Beşiktaş'ta Divan Kurulu Toplantısı bugün gerçekleştirildi.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Hakem kararları hakkında konuşan Çebi, "VAR işe yarasın diye orada. Maçı doğru yöneten hakeme hatalı karar verdirecek VAR'ı istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

"TFF ZERRE KADAR BİZE YARDIMCI OLMADI"
"TFF'nin pandemi sürecinde kulüplere sağladığı hiçbir şey olmamıştır. İhtiyacımız olduğu bu dönemde TFF zerre kadar yanımızda olmadı. Hatta UEFA ve FIFA nezdinde de TFF'nin kulüplerle ilgili girişimleri olması gerekiyordu ama ne yazık ki olmadı. Camia içerisinde de Beşiktaş yönetiminin yanında durmaları gerekirken, UEFA'nın yanında durmaları da muhalefetin kötü tarafını gösteriyor. Kulüpler Birliği, kulüplerin birbirleriyle çekiştiği bir yer haline gelmiş. Umuyorum orası da kulüplerimizin hakları için birlikte yürdüğümüz bir yer haline gelir."

"BANKALAR BİRLİĞİ İLE YENİ ANLAŞMA"

"Göreve geldiğimizde Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın Beşiktaş'a nefes aldırmayacağını söylemiştik. Bunun değiştirilmesi gerektiğini ifade ettik. Bugüne kadar yaptığımız anlaşma nedeniyle ortaya çıkan ağır yükü kendi becerilerimizle aştık. Fakat bunun sürekli olamayacağını herkesin kabul etmesi lazım. Bazı arkadaşlar, "güçlü başkan versin" diyor. Beyler, "bize vermeyin, çözün" demeniz lazım. Bırakın biz bu işi kökten çözmeye çalışalım. Seçim zamanı geldiğinde ne haliniz varsa görün. Eski başkanımızın dediği gibi seçim zamanı hodri meydan. Bankalar Birliği ile yaptığımız yeni anlaşma hayırlı olsun ancak henüz tamamen bitmiş değil."

"ABDULLAH AVCI İLE GÖRÜŞECEĞİZ"

"Abdullah Avcı ile sözleşmemiz 36 milyon liraydı. Yollarımızı ayırmamız gerekiyordu. Kendisi bile doğru olduğunu kabul etmişti. Kendisiyle görüşeceğiz. UÇK'da bize dava açtı. Bir uzlaşı içerisinde olacağımızı ümit ediyorum. Kendisinden şu ana kadar agresif bir tavır görmedim. Trabzonspor'da çalışırken Beşiktaş'tan maaş almayı ne kadar doğru bulacağını kendisine bırakıyorum. Yapılmış bir sözleşme var. Hocamızın negatif bir tavırda olacağını düşünmüyorum. Son derece naif bir insan. Kendisine teşekkür ediyorum."

"BEN VAR'I DESTEKLİYORUM AMA..."

"Ben VAR'ı destekleyen ve genç hakemlerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Gençler hata yapsın, eskiler yapıyor zaten. Onların hataları yerine gençlerin hatalarına katlanmaya razıyız. VAR bence faydalı. Hataları en aza indirmek için yapılmıştır. VAR'ın Türk futboluna adalet getireceğinden hiç şüphem yok. Fakat VAR'ın yanlış kararlar vermesi kafalarımızı karıştırıyor. VAR'ın başındaki insanların VAR'a katkı vermesi gerekiyor. VAR, var olsun diye oraya konulmadı. VAR işe yarasın diye orada. Maçı doğru yöneten hakeme hatalı karar verdirecek VAR'ı istemiyoruz."

"3 KURUŞ VERMEYİP, KASADA 1 KURUŞ BIRAKMAYAN HESAP SORULMUYOR"

Geçtiğimiz aylarda kendisinin kulübe verdiği parayla ilgili olarak ‘Çebi algı yaptı' eleştirisine kızan Ahmet Nur Çebi, “Çebi 100 milyon verip, 150 milyon verildi algısı yapmıştır denilmiş. Bu ifadeler benim ifadem değildir. Ben maddi olarak anılmak istemiyorum. Ben algı oluşturmaya çalışsam, 'Benim Beşiktaş'la para ilişkim özeldir' demem, çıkar konuşurdum. Bu kulübe 3 kuruş vermeyip, kasada 1 kuruş bırakmayana hesap sorulmuyor, verene hesap soruluyor” dedi.

Soru: "Gökhan Töre niye alındı?"
--
Ahmet Nur Çebi: "Yahu sevgili arkadaşım sen Boyko, Aras niye alındı diye sormuş adam değilsin. 300-500 bin euroya alınmış ve başarılı olursa devam edeceğimiz bir kardeşimizi bana soruyorsun."

Soru: "Takımın kaybettiği maçlar kaleci zafiyetinden kaynaklanıyor. Bu sizin sorumluluğunuzda mı?"
--
Ahmet Nur Çebi: "O senin görüşün dostum. Futbol uzmanı mısın sen? Hayatında hocalık mı yaptın?"

Soru: "2 sene önce Dünya Kupası'nda final oynamış oyuncuya sırf parasını istedi diye gareziniz olduğu ve kadro dışı kalmasını istediğiniz doğru mu?"
--
Ahmet Nur Çebi: "Bu futbolcuyla 7 kere görüştüm. Severek, okşayarak ikna etmeye çalıştım. Parasını isteyene garezim yok."

Soru: "Stadın önündeki kartal heykeli küçük. Daha büyüğü yapılmalı."
--
Ahmet Nur Çebi: "O heykel Beşiktaş'ı temsil ediyor. Herkes de onunla fotoğraf çektiriyor. Onu yapan benim babam. 85 yaşında elleriyle yaptı ve oraya koydu. Daha iyisini yapıp getirirsen yanına koyarız."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"