comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Dursun: 'Yıllar önce Galatasaray'dan teklif almıştım'

15 Nisan 2020, Çarşamba 18:30
Ahmet Dursun: 'Yıllar önce Galatasaray'dan teklif almıştım'

Ahmet Dursun, Almanya'dan Türkiye'ye gelmeden önce hem Bursaspor, hem Galatasaray'dan teklif aldığını söyledi. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın eski futbolcusu ve Türk futbolunun önemli isimlerinden Ahmet Dursun, instagram'da rgabersizkocu hesabında katıldığı canlı yayında, Almanya'dan Türkiye'ye geliş öyküsünü anlattı. Ahmet Dursun o dönemde Galatasaray'dan teklif aldığını söyledi. 

"BURSASPOR VE GALATASARAY'DAN TEKLİF ALMIŞTIM"
Türkiye'ye ilk geldiğimde Mustafa Denizli ile çalıştım. Onun yeri bende çok ayrıdır. Ben 17-18 yaşındayken genç milli takımlarda oynuyordum. Almanya'da 2. ligde ilk 11'de 4 maça çıktım. Sonrasında transfer teklifleri aldım. Bursaspor ve Galatasaray da vardı. Ben özellikle Mustafa Denizli, Kocaelispor'da olduğu için oraya gittim ve denenmeye gitmiştim. 2 gün antrenmana çıktım ve sonrasında bonservisim alındı. En iyi çalıştığım yerli hoca tartışmasız Mustafa Denizli. Onun dışında Hikmet Karaman'ı söyleyebilirim. Belki tam istediği seviyeye gelemedi ama çok araştırmacı ve her zaman öğrenmek için çaba gösteren bir insan. Ayrıca eline çok iyi bir takım gelmedi. Gelmiş olsa çok daha başarılı olacaktır.

"LUCESCU, DAUM, SCALA'NIN BENDE AYRI VER VAR"

Onun dışında çok fazla yerli hocayla çalışamadım. Lucescu, Daum, Scala 3'ünün de ayrı bir yeri var bende. Özellikle Scala. Çok babacan bir adamdı. 

TEK KELİMELİK SORU CEVAP:

Beşiktaş - Her şeyim. 
Futbol - Tutku. 
Sadakat - Olmazsa olmaz. 
Emek - Gerekli. 
Gol - İkinci vatanım. 
Kocaelispor - İlk göz ağrım. 
Çarşı - Her şeye karşı. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!
 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!