comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Çakar: ''Negredo gol atamıyor duvar oluyor''

27 Ocak 2018, Cumartesi 09:13
Ahmet Çakar: ''Negredo gol atamıyor duvar oluyor''

Anderson Talisca dün akşam Vodafone Park Stadyumu'nda Beşiktaş'a Kasımpaşa karşısında 3 puanı getiren golleri atan isimdi.

FutbolArena - Beşiktaş dün akşam Vodafone Park Stadyumu'nda ağırladığı Kasımpaşa takımını Anderson Talisca'nın kafa golleri ile mağlup etmeyi başardı. Sabah Gazetesi spor yazarı ve yorumcusu Ahmet Çakar gazetesinin köşe yazısında İspanyol golcü Alvaro Negredo'yu kaleme aldı.


Ahmet Çakar'dan Beşiktaş - Kasımpaşa maçı yorumu


''BEŞİKTAŞ KÖTÜ SİNYALLER VERDİ''

''Beşiktaş dün gece kazandı ama takım savunması anlamında kötü sinyaller verdi. Beşiktaş'ın hücum gücü Türkiye'nin en iyisi... Özellikle hücuma katkıda bulunan oyuncular, Türkiye standartlarının üzerindeler ve çok kaliteliler. Mesela Quaresma... Mesela Talisca, Babel... Negredo, gol atması için Beşiktaş'a transfer edildi ama ilk yarıda gol atmaktan çok sırtı dönük arkadaşlarına duvar olmayı tercih etti. Aslında bunda zaman zaman da başarılı oldu. Adeta asist öncesi asist yapan futbolcu konumundaydı. Talisca; atmaya devam ediyor.
TALİSCA GİDECEĞİ YERİ BİLİYOR, KOKUYU ALIYOR 

Gideceği yeri biliyor, adeta koku alıyor... Dün gece için söylemiyorum ama vuruş tekniği de Türkiye'nin en iyisi... Beşiktaş, ilk yarıda 2-0 üstünlüğü yakaladı. Ama geçmiş yıla göre tuhaf olan şu; takım savunması geri gitmiş. Zaten ligimizin iyi bir kontratak takımı olan Kasımpaşa, orta sahayı çok çabuk geçti ve Beşiktaş savunması birçok defa da tek hat üzerinde yakalandı. İşte bu dakikalarda Kasımpaşa gol pasını iyi verse birçok defa Fabri ile karşı karşıya kalırlardı. Buna karşılık Kasımpaşa ikinci yarı gol de buldu, pozisyon da yarattı, direkten dönen topları bile var... Oğuzhan ve Atiba eskisi gibi değiller...

Birçok hamleyi geç yapıyorlar ve pozisyon almada zaman zaman zaafiyet gösteriyorlar. Dün geceki Beşiktaş'ı son pasları iyi yapan bir başka takım yakalasa skor çok farklı olurdu. Diğer bir deyimle Beşiktaş bu haliyle belki Türkiye Ligi'nde pek çok mütevazı takımı yenebilir ama derbilerde ve özellikle Şampiyonlar Ligi'nde ciddi sorun yaşarlar. Şenol Güneş'in bu soruna acil olarak çözüm üretmesi gerekiyor. Kasımpaşa renkli bir takım.

KASIMPAŞA EZİLMEDİ

Hücum oynuyorlar, iyi kontra yapıyorlar ama kolay da gol yiyorlar. Hakem Hüseyin Göçek birkaç faul hatası yapsa da oyun genelinde başarılıydı. Psikolojik olarak asla deplasman takımını ezdirmedi.''

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)