comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmed Hassan'dan yıllar sonra Beşiktaş itirafları! "Doktorlar bana tanı koyar"

08 Eylül 2019, Pazar 15:42
Ahmed Hassan'dan yıllar sonra Beşiktaş itirafları!

Beşiktaş Dergisi, Beşiktaş'ın unutulmaz futbolcularından Ahmed Hassan'ı Mısır'da buldu ve samimi bir röportaj gerçekleştirdi.

FutbolArena - Beşiktaş'ın eski yıldızı Ahmed Hassan, Beşiktaş Dergisi'nin Eylül sayısına dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ahmed Hassan, Beşiktaş'tan ayrılış sürecini de anlattı.
 

Ahmed Hassan'dan Beşiktaş açıklamaları:


“Beşiktaş'la sözleşmem sona eriyordu ve yaş gereği son bir heyecan yaşamak istedim. Fulham, Glasgow Rangers ve Anderlecht beni istedi ve sonuncusu daha ciddi ilgilendiği için onlara gittim. Beşiktaş ailem, bunu anlayışla karşıladı. Birkaç sezon onlar için her şeyimi verdim. Sadece bir sezon Avrupa'ya gidip, maddi olarak ailemin geleceğini sağlama almak istedim. Yoksa hayatımda ikinci defa, ikinci ailemden kopmak çok kolay değildi.”

"BİR DAHAKİ GELİŞİMDE HAVASINI ŞİŞEYE DOLDURACAM"
“Beşiktaş'ın stadında oynamak çok büyük bir onurdur. Oranın havası ayrı bir şey. Bir daha geldiğimde boş bir şişe ile gelip, bir tutam hava dolduracağım içine, arada bir insanın canı çekiyor. Taraftarların tezahüratları ve destekleri öylesine inanılmaz ki, maçın kendisi tuzu biberidir, asıl olay tribün.”

"DAVET GELİRSE KOŞA KOŞA GELİRİM"

“Bir-iki kere Türkiye'yi tekrar ziyaret ettim ve dışarıdan stadı gördüm. Sanki daha büyük. Ama maç günü değildi, o yüzden taraftarsız gitmemin anlamı yoktu benim için. Beni ancak aralarına alacaklarsa, bir davete bakar, koşa koşa gelirim.”

"BEŞİKTAŞ'IN GOLLERİNİ ASLA KAÇIRMAM"

“Beşiktaş'ı takip etmezsem doktorlar bana herhalde ‘Beşiktaş yetmezliği' diye tanı koyardı. Maçlardan kısa süre sonra goller YouTube'a iniyor, onları asla kaçırmam. Tabii telefonumda uygulamaların hepsinde Beşiktaş işaretli.”

"BEŞİKTAŞ FORMASINDAN DAHA DEĞERLİSİ Mİ VAR?"

“Bir değil, birçok Beşiktaş formamı saklıyorum. Maç sonu takas etmezdim formamı. Beşiktaş formasından daha değerlisi mi var? Evimde ise, kupayı kazandığımız maçın forması asılıdır. Tüm takım imzalamıştı...”

"YERİN TİTREDİĞİNİ HATIRLIYORUM"

“Tezahürattan daha çok, tezahürat sırasında yerin titremesini hatırlıyorum. Yer yarılıp düşmekten korkuyordum! Ama en sevdiğim karşılıklı Siyah-Beyaz çekilirkendi. Bana göre bağırdıkları sadece renkler değildi. Bir taraf sanki kötü günleri temsilen “Siyah” diyordu, ama karşı taraf “Beyaz” diyerek aydınlık günler yakındadır diyordu. En azından ben öyle anlıyordum.” 

"TARAFTARLARI ÖZLÜYORUM"

“Türkiye'den en çok sevgiyi, misafirperverliği ve arkadaşlarımı özlüyorum... Yani taraftarları özlüyorum. Sevgileri, destekleri ve yanımda durdukları için ebediyen minnettar olacağım onlara. İmkanım olsa her Beşiktaşlı'nın elini sıkıp ayrı ayrı teşekkür etmek isterdim. Bir dahaki gelişimde umarım Vodafone Park'ta kol kanat açarlar bana.”

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)