comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Adnan Karahisar kimdir? Tolunay Kafkas'tan açıklama

12 Şubat 2020, Çarşamba 14:56
Adnan Karahisar kimdir? Tolunay Kafkas'tan açıklama

Beşiktaş U14 Takımı'nda forma giyen Adnan Karahisar'ın milli takım kadrosuna alınmaması gündem oldu. Adnan Karahisar kimdir, Adnan Karahisar kaç gol attı gibi soruların yanıtları haberimizde.

FutbolArena - Adnan Karahisar kimdir, Adnan Karahisar kaç yaşında, Adnan Karahisar nasıl bir futbolcu gibi aramaların yanıtları haberimizde. Beşiktaş U14 Takımı'nda forma giyen genç futbolcu Adnan Karahisar, U14 Milli Takımı kadrosunda yer almayınca Beşiktaş'tan tepki geldi. TFF Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Adnan Karahisar hakkında açıklama yaptı.
 

Adnan Karahisar kimdir, kaç yaşında? Adnan Karahisar, Milli Takıma neden alınmadı?


BEşiktaş sosyal medya üzerinden Adnan Karahisar'un U14 Ligi'nde bu sezon 29 golle gol kralı olduğunu ve Milli Takıma alınmadığını belirten bir paylaşım yaptı. TFF Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Adnan Karahisar'ın kadroya alınmamasına verilen tepkiler hakkında konuştu. Kafkas şu açıklamayı yaptı:

"Öncelikle U14, resmî yarışması olan bir yaş grubu değil. Bu bir oluşum grubu. Açıkladığımız kadro belli aralıklarla yapacağımız kamplara çağırdığımız kadrolardan sadece biri. Bu kamplar haziran ayına kadar sürecek. Beşiktaşlı oyuncular izlediğimiz kıymet verdiğimiz isimler. Genç milli takımlarımızın farklı yaş gruplarında Beşiktaş'tan pek çok oyuncu yer alıyor. Kısa süre önce Tüm Türkiye'de kapsamlı bir tarama ve seçme yaptık. 250'ye yakın oyuncu tespit ettik. Bu oyuncuların büyük bölümü farklı gruplar halinde kamplara gelecek. Amatör kulüplerden Erzurum Yolspor'dan da oyuncu çağırdık. Tespit edilen oyuncuları sürekli takip edip gelişmelerini izleyeceğiz. Bu çalışmaların sonunda ideal kadroyu oluşturacağız."
Beşiktaş forması giyen Adnan Krahisar, U14 Gelişim Ligi'nde 29 gol attı.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (27 Şubat 2020)