comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Adem Ljajic, Beşiktaş'ta kalacak mı? Torino'nun planı

23 Mayıs 2019, Perşembe 13:10
Adem Ljajic, Beşiktaş'ta kalacak mı? Torino'nun planı

Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen Adem Ljajic'in sözleşmesindeki opsiyon maddesinin kullanılması için gereken şartlar yerine geldi.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın sezon başında transfer ettiği Adem Ljajic'in siyah beyazlılarda kalıp kalmayacağı merak ediliyor. Boşnak asıllı Sırp futbolcunun sözleşmesinde yer alan zorunlulu opsiyon maddesinin gerçekleşmesi sonrası Beşiktaş'ın 6,5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Ljajic'i transfer etmesi bekleniyor. İtalyan basınında konuyla ilgili bir haber yer aldı. 
 

Beşiktaş Haberleri: Ljajic, Beşiktaş'tan ayrılacak mı?


Beşiktaş'ın sezon başında Torino'dan kiralık olarak transfer ettiği Ljajic'in sözleşmesine 20 maçta en az 45'er dakika oynaması halinde bonservisi zorunlu alınır maddesi eklendiği belirtilmişti. Bu sezon Beşiktaş'ta 31 resmi maça çıkan Ljajic'in 6,5 milyon euroluk bonservisinin alınması bekleniyor. İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Ljajic'in sözleşmesindeki bu maddede belitilen maç sayısına ulaşılmamış olsaydı da futbolcu Beşiktaş'ta kalmaya hazırdı. Torino'nun da gelecek yıl Ljajic'i kadroda tutma düşüncesinde olmadığı kaydedildi. 


Ljajic, Beşiktaş'ta kaç maçta oynadı?


Adem Ljajic, Beşiktaş'ta bu sezon 26 Süper Lig maçında 9 gol, 10 asistlik performans sergiledi. Boşnak asıllı Sırp futbolcu, Avrupa Ligi'nde 5 maçta 2 asistle oynadı. Ljajic, siyah beyazlı formayla toplamda 21 gole diekt etki ederek kariyerinde skora en fazla katkı sağladığı ikinci sezonu geçiriyor.
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)